Ethernet vs Adsl2+

Siemka

Od kilku tygodni mam podpisana umowę na neostrade 10 mb z wcześniejszego 7 mb, wszystko jest git, tylko że ( hmm może wypisze to w punktach, jestem w tym zielony ) :

  1. Gdy mam podłączonego neta przez usb ( czyli wtedy działa adsl2+ ) internet działa z prędkościa 6-6.5 Mb/s ( tak jak bym miał nadal neta 7 Mb ), a przy połączeniu przez ethernet wyciaga 11 Mb/s, czyli bardzo dobrze, bo przepustowość wynosi 12 Mb/s. Dlaczego tak jest ? Zamierzałem do nich zadzwonić, bo już pytałem innych i prawdopodobnie muszą mi znieść tą blokadę

  2. Które połączenie jest wydajniejsze pod względem pingu i prędkości : ethernet czy adsl2+ ?

  3. Zamieszczam tu moje statystyki ADSL, co do punktu do 2, wiem że istnieją jakieś ograniczenia na Adsl2+, lecz w kalkulatorach mi wychodziło 15 Mb max, więc pytanie ile moja linia może maxymalnie pociągnąć ?

Status linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 1088 Kb/s (Intlv[LP0])

Szybkość pobierania 12396 Kb/s (Intlv[LP0])

Tłumienie Bliski koniec: 27.5 (dB)

Odległy koniec: 12.4 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec: 6 (dB)

Odległy koniec: 6 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 0

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Wąskim gardłem jest port USB, kup porządny modem ADSL podłączany po LANie a to g… na USB od TPSA wywal.

To tak, modemu nie mogę zmienić ponieważ mam tv + telefon podpięty teraz pod LB, czyli pod co lepiej mieć podłączone ethernet czy usb ( co będzie wydajniejsze ) ?

nothing94 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Przecież napisał, że ten modem ma 8p8c.

Skoro działa lepiej nie widzę sensu pytania przez co to podłączyć :stuck_out_tongue: Net przez usb to crap :slight_smile: