Ethernet wolno chodzi

witam kozystam z internetu opartego o siec ethernet. w sieci dziala ok. 20 komputerow kazdy ma swoje gniazdko. jest lacze 6mega. wystarcza do samej nauki ale u mnie w laptopie emachines e510 z karta ethernet Broadcom Netlink Gigabit Ethernet internet dzila baaaaardzo powoli. transfer przy sciaganiu to ok 2kilo a i tak najczesciej wszystko stoi w miejscu. wejscie na forum i zalogowanie sie zajelo mi 30min:( w laptopie zrobilem format mam win xp sp3 firewall wylaczony. w innych komputerach podlacznych do sieci niema tego problemu:( w domou po podlaczeniu do sieci radiowej internet dziala bardzo dobrze. co moze byc przyczyna?? Moze w gniazdku w scianie jest cos nie tak podlaczone?? kabel sieciowy raczej sprawny bo sprawdzalem na innych komputerach. bardzo prosze o pomoc…

Możliwe że jakaś aplikacja/proces jest zbyt aktywna sieciowo co obciąża całe Twoje łącze

zobacz programem ProcX czy żaden z procesów nie wykazuje niepotrzebnej aktywności sieciowej (pobiera wysyła czegoś)- przy procesie będzie ikonka (taka jak z sieci bezprzewodowej)

uruchom Wiersz poleceń (Start -> Akcesoria -> Wiersz poleceń) wpisz polecenie:

ipconfig

przy jednej z kart sieciowych będziesz miał: Brama domyślna. …x.x.x.x gdzie x.x.x.x to numer IP komputera w sieci lokalnej, który dostarcza internet. Wykonaj ping do bramy:

ping -n 20 x.x.x.x

wklej tutaj wynik polecenia ping. Będzie widać czy wszystkie pakiety dochodzą. Być może część pakietów jest gubiona i stąd spowolnienie internetu.

Przyczyną może być jakiś złośliwy program lub problem sprzętowy, np jak pisałeś z gniazdkiem.

Statystyka badania ping dla x.x.x.x:

    Pakiety:Wysłane= 20, Odebrane= 19, Utarcone= 1 (5% straty),

szcowany czes bladzenia pakietow w milisekundach:

    minimum = 0 ms, maksimum = 0 ms, czas sredni = 0 ms

takie mam wynik:(:frowning: chyba nic z tego nie wynika