Ethernet z telewizora


(FeeDeK) #1

Witam. Mam trochę głupie pytanie. Zakupiłem ostatnio nowy komputer i chciałem to podłączyć do telewizora który znajduje się w innym pokoju. Rzecz w tym że mój komputer nie ma wifi tylko Ethernet wiec nie mogłem tam korzystać z Internetu. I tu moje pytanie. Czy jeżeli Mój telewizor ma kartę wifi i działa na nim Internet oraz ma wejście na kabel adsl to mogę to w jakiś sposób używać do tego również żeby on przesyłam Internet? Przepraszam jeżeli pytanie jest głupie ale jestem po prostu ciekawy


(Veers) #2

Ponieważ telewizor z wbudowanym routerem to raczej coś na kształt jednorożca w przyrodzie - odpowiedź brzmi: nie, telewizor nie może udostępniać połączenia internetowego innym urządzeniom.


(krystian3w) #3

Rozważ czy da się pociągnąć kabel skrętkę do komputera lub np. po linii elektrycznej dostarczyć internet.
Możesz też poszukać jakieś lepszej karty sieciowej wi-fi na USB / PCIe (jak komputer nie ma plomb na obudowie i możesz rozbudowywać).


(januszek) #4

Zgadzam się z porównaniem do jednorożca :slight_smile: ale i tak zapytam: jaki to konkretnie telewizor? Ma androida?


(FeeDeK) #5

To telewizor Sharp aquos.


(januszek) #6

Fajnie, ale pod nazwą “Aquos” Sharp od 2001 roku wypuścił setki a może nawet tysiące modeli :wink:


(Veers) #7

Panowie! Podstawowe pytanie tutaj brzmi: JAK JEST DOSTARCZANY INTERNET DO SIEDZIBY FeeDeK (lub prościej: do czego jest podłączony TV po WiFi)?


(bachus) #8

Ja nie bardzo - znając życie w miarę zapoptrzebowania znajdzie się magik, co zrobi z tego router. W czym widzicie techniczne przeciwwskazania?


(januszek) #9

Ok, masz rację w tym, że potrzeba jest matką wynalazku. Jednak - seryjnie nie produkuje się telewizorów, które umożliwiają tethering z wifi na port lan :slight_smile: