Etykieta na płytę

Wiem że takie da się zrobić nagrywarką Light scribe, ale czy da się wydrukować taką etykietę za pomocą drukarki laserowej

i nakleić ją na płytę jakimś dobrym klejem?

Tu Masz gotowe - tylko drukować - samoprzylepne etykiety http://allegro.pl/etykiety-samoprzylepn … 62138.html

Ale bez kupna żadnych rzeczy…

Czy da się to zrobić np. Gimpem?

Jeśli Ci się chce bawić w: wycinanie, smarowanie i klejenie to tu Masz link jakie są wymiary płyty CD/DVD - http://www.qprint.com.pl/uploads/230/39 … ntacja.pdf

Może być…

Dzięki za chęci!

Bez urządzenia do aplikacji takiej naklejki na płytkę nie wycentrujesz jej idealnie co będzie skutkować głośną pracą napędu optycznego podczas odczytu z takiej płyty i docelowo doprowadzi do zniszczenia płytki a w skrajnych przypadkach nawet uszkodzenia napędu. Na dodatek użycie nieodpowiedniego kleju może spowodować odklejenie się naklejki a skutki chyba łatwo sobie wyobrazić…

Naklejka wydrukowana w jakimś programie graficznym i wycięta nożyczkami będzie wyglądała strasznie nieprofesjonalnie!

:roll:

Pamiętaj, że źle docięta, źle przyklejona etykieta może spowodować wibracje napędu CD/DVD.

Dobrze że dodałeś

Będę dokładny…

Dlatego w takim przypadku lepiej kupić gotowe etykiety i bawić się TYLKO (albo AŻ) w naklejanie.

Bez takiego czegoś niszczysz napęd wycinając cokolwiek odręcznie. Potem klej, on też waży, nie będzie równej warstwy (chyba śnisz że zrobisz to ręcznie) to również masz wibracje (kupujesz papier samoprzylepny i z niego wycinasz, albo olewasz). Ponad to, takie głupie kółko (a raczej 2) i masz arkusz papieru do śmietnika (dlatego lepiej kupić gotowe).

Pomijając fakt samego naklejania, bo bez tego badziewia dołączanego do większości naklejek również nie będzie równo (tutaj nie idzie się tylko na milimetry)

Ja w ogóle nie radze nic naklejać na płyty, to ma same minusy tylko

Ma walor estetyczny, chociaż ja również preferuję lightscribe :slight_smile:

Wg mnie najbezpieczniejsze i najbardziej estetyczne jest drukowanie bezpośrednio na płycie. Oczywiście kwestia materiałów eksploatacyjnych i odpowiedniej drukarki. Efekty są więcej niż zadowalające :slight_smile:

Problem rozwiązany

Zdobyłem od znajomego niepotrzebny napęd z Light scribe

Muszę kupić teraz tylko płyty i gotowe…