Europa i wniety za przejazd po autostradach

Witam

Czy istnieje możliwość wykupienia w Polsce jakiejś winiety na wszystkie unijne autostrady? Chodzi konkretnie o przejazd do Włoch. Zależy mi na uniknięciu zabawy z winietami w każdym kraju jaki muszę przejechać. Jeśli tak to gdzie można coś takiego kupić i ile to mniej więcej kosztuje?

Niestety nie ma takiej możliwości, IMHO w przypadku prowadzenia samochodu osobowego

Gdybyś prowadził ciężarówkę to wtedy mógłbyś skorzystać z internetowego systemu zamówień w systemie Toll Collect http://www.toll-collect.de/frontend/Hom … A677228DE9

A czy np. na granicy można gdzieś kupić winietę na autostrady do Czech, Austrii, Niemiec i Włoch? Chodzi mi o takie które pozwalają jeździć po autostradach danego państwa bez względu na to która to autostrada. Nie wiem czy można np. kupić je wszystkie na granicy polsko-czeskiej. Wcześniej podróżowałem z biurami podróżny więc temat mnie nie dotyczył ale teraz chcę jechać swoim autem i stąd te pytania. Druga sprawa to czy w drodze do Włoch warto próbować przejazdu drogami innymi niż autostrady czy lepiej sobie odpuścić i jechać tylko autostradami?

Na granicy to chyba nie, ale na najbliższej stacji benzynowej po przekroczeniu granicy zapewne tak

Tylko autostradami.

Podaj jeszcze skąd i dokąd jedziesz (miejscowości)

Niekiedy trzeba poszukać drogi alternatywnej.

Co do winiet to najlepiej kupować je w danym kraju.

Niemcy mają bezpłatne autostrady.

Za niektóre tunele w Austrii trzeba osobno płacić.

Czechy - winieta,

Austria - winieta,

Niemcy - bezpłatnie,

Włochy - bramki,

Poza tym winiety można kupić w Polsce w oddziałach PZMot.

Złączono Posta : 24.04.2007 (Wto) 14:37

Na niektóre, każdą z osobna można kupić w PZM Travel

Chodzi głównie o przejazd do Wenecji a później dalej do Perugi. Start z Opola. Niestety nie wiem jak wygląda sprawa noclegów w okolicach Wenecji. Najlepszym rozwiązaniem byłby camping z bungalowami lub przyczepami do wynajęcia na nocleg. Zna ktoś z was jakieś sprawdzone miejsca?