Europa stanie się krajami trzeciego świata

Europa za kilka stanie się regionem tak biednym jak Afryka. Odcinanie od korzystnych kontaktów na surowce rosyjskie spowodowane wojną zastępczą wywołana przez NATO na Ukrainie, spowodowało bardzo korzystną dla Wall Street sytuacje, gdzie zwyżki cen zasilają obrzydliwie bogatych multimiliarderów, zaś europejskie firmy padają jedna po drugiej, Syberia 2 będzie tłoczył gaz do Chin, by amerykańskie korporacje mogły produkować. Europa teraz już nic nie znaczy, a będzie tylko gorzej.

A przypominam, że jesteśmy dopiero na początku tego kryzysu i procesu zubażania Europy, o czym wskazuje np. wyjście Shopee z Polski. Będziemy przepłacali za tanie produkty wyprodukowane w Chinach. Korzyść będzie miało Wall Street

Czyli ludzie, zamiast uciekać z Afryki do Europy, zaczną uciekać z Europy do Afryki? Kiedy mniej więcej to ma tak być?

Nigdy, będziemy uciekać do Chin, tylko nas tam nie zechcą. Zresztą już w wielu dziadzinach jesteśmy przy nich jak 3 świat.

Doskonałe :ok_hand:

Drugi. Polska to (oryginalnie) kraj drugiego świata. Co ciekawe, Chiny też :thinking:

Zależy jak na to patrzeć. Jest spore rozwarstwienie, z drugiej strony, ile masz pociągów jeżdżących 600km/h? Ile masz pisuarów analizujących mocz i wysyłających wynik na telefon w naszych kibelkach? Ile masz smaków chipsów w sklepie? Ile płaci się za godzinę pracy w Chinach a ile w Polsce?

Patrzymy na nich z perspektywy moralności Europy, i przez to odbieramy zupełnie inaczej. Jednak jeśli ktokolwiek był w Chinach w przeciągu ostatnich 10 lat, i odwiedził jakieś większe miasta, to niema siły, musiał się poczuć jak mieszkaniec głębokiej prowincji Polskiej w centrum Warszawy.

1 polubienie

Tu tak piszą:

Artykuł może być nieaktualny. Nie ma tam ani słowa o pisuarach, pociągach ani o smakach chipsów.

Od ilu smaków jest pierwszy świat, a od ilu drugi? :thinking:

Artykuł jest nieaktualny i nie bierze pod uwagę, że dzisiaj te określenie 1-2-3 świat, odnosi się do zamożności mieszkańców, dostępności dóbr i usług, świadomości technologicznej mieszkańców, i rozwoju technologicznego w życiu tychże ludzi.

Zauważ, że ani szczęście, ani jakość tego życia wcale nie odgrywa tutaj kluczowej roli, bo w buszu, można sobie szczęśliwie żyć, załatwiając się w krzaki i jedząc termity.

Tak właśnie myślałem. To krajami którego świata jest Polska, inne kraje Europy i Chiny?

To jest bardzo głęboka, piękna myśl.

I najważniejsze pytanie: ile mają smaków chipsów w Chinach?

Ruski troll napisał, dyskusja rozgorzała na całego. Rzeczywiście kupujecie to? Troll pisze o wojnie zastępczej wywołanej przez NATO na Ukrainie. Czyli żołnierze NATO ze swych europejskich bunkrów przystawili zdalnie pistolety do głów kacapów, aby zmusić ich do inwazji na Ukrainę i zabijania cywilów. Zbiorowe mogiły ofiar „sprowokowanych” żołnierzyków Putina to iluzja? Rozstrzeliwanie budynków mieszkalnych to żart? Europa poszła na wyrzeczenia, by postawić się szaleńcowi, a tu nikt prowokatorowi nie chce powiedzieć: иди на хуй!

1 polubienie

Temat zszedł na chipsy i sikanie w buszu. I to, że nie wiem, w którym świecie żyję :sob:

O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu, byliśmy u dołu krajów 2 świata, a Chiny to był 3 świat, o tyle dzisiaj jesteśmy krajem ze środka drugiego świata, a Chiny zaczynają być krajem 1 świata.

W większym sklepie, jakieś 40-50 smaków. Np. ogórkowy, cytrynowy, ananasowy, jagodowy, mango, liczi itd. oprócz tych popularnych, masz i bardziej egzotyczne, np. o smaku psiego mięsa.

Ale mnie i jak widzę, @gvrxw też, nie przeszkadza to w zabawie. :grin:

Rozpalasz moją wyobraźnię.

Może zasugeruj poprawki do tego artykułu w Wiki. Więcej ludzi zasługuje, żeby to wiedzieć!

Daj, spokój, chyba tego nie łykasz?

A w jakim celu? Kogo to obchodzi?

Właśnie rzecz w tym, że nie :slightly_smiling_face:

Ja też nie, bo chyba nie przepadam za smakiem kundelka. :grin:.

Spróbuj ratlerka albo jamnika :rofl:

sobie to powiedz.

Czy Ukraina może mordować swoich obywateli, którzy na mocy konstytucji Ukrainy, zrobili referendum, i odłączyli Donbass i Ługańsk?

Czy Ty jesteś płatnym trollem PiSu, Konfederacji czy PO lub SLD?

A morduje?

Jak zapewne wiesz, czasowo mieszkam i pracuję w Bawarii, na własne oczy zatem widzę co się dzieje w jednym z wiodących państw Europy. Teza o dryfcie w kierunku trzeciego świata jest moim zdaniem prawdziwa.

Oto garść przykładów celowo zawężonych do jednej dziedziny.

Kiedy pod Garmisch-Partenkirchen wykoleił się pociąg, przywrócenie ruchu trwalo około pół roku. A to dosyć uczęszczana trasa.

Ostatnio zaś wykoleił się pociąg pod Schongau ( skądinąd urocze miasteczko), awaria zwrotnicy - pomimo nieustających tam prac modernizacyjnych, a może właśnie dlatego?

Te zwrotnice ciągle zresztą się im psują.

Nie ma dnia żeby wszystko działało jak trzeba, dzisiaj metro linii U3 nie dojechało do stacji docelowej, maszynista kazał nam opuścić skład i pojechał z powrotem. My zaś czekaliśmy na następny skład.

Niedawno wsiadłem do pociągu do Freising, w trakcie maszynista zapowiedział że jedziemy tylko do Neufahrn, a kiedy wysiadałem pociąg jechał już do Flughafen…

To jest chaos, oni nie są w stanie zapanować nad ruchem, co przecież świadczy o jakości kadr zarządzających.

Na przejeździe kolejowym w Fasanerie na wiosnę zeszłego roku popsuły się rogatki i do dziś nie naprawili. Co kilkanaście minut kilku specjalnie zatrudnionych ludzi po prostu przeciąga specjalnie oznakowany łańcuch w poprzek drogi po obu stronach torów. Oglądam to codzienie w drodze do/z pracy z zainteresowaniem. Ciekawe czy zdążą naprawić zanim ów łańcuch trafi do rejestru zabytków?

Widziałeś kiedyś przystanki kolejowe „na żądanie”? Jeżeli chcesz zobaczyć to zapraszam do Bawarii. Ja widzaiłem je na trasie do Burghausen lub do Oberammergau.

To tylko kilka przykładów z jednej dziedziny, ale zapewniam Cię że w innych także nie jest słodko. Tak zwany niemiecki Ordnung to nieaktualny mit. Ci którzy są tutaj dłużej niż ja twierdzą, że kiedyś było lepiej, ale od jakiegoś czasu się psuje. Media zaś prezentują lukrowane obrazki i niczego nie zauważają.

Ponieważ ja na własne oczy widzę, jak Republika Federalna się stacza, przeto teza stanowiąca tytuł wątku wydaje mi się prawdziwa.