Europejskie testy prędkości internetu (kruczki i druczki)


(Xemidra) #1

Witam,

Zapisałem się do Europejskich testów prędkości internetu (Organizowanych przez Komisję Europejską we współpracy z Sam Knows). Udało mnie się zakwalifikować do testów i pozostało jedynie zaakceptowanie regulaminu. Już go czytałem i według mnie jest ok, ale proszę was o waszą analizę (regulamin jest w języki angielskim). Nie chce się wpakować w jakieś /cenzura/.

Regulamin poniżej:

Dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że z prawnej strony wszystko jest ok.


(system) #2

Witam . Moim zdaniem nie jest wszystko Ok z prawnej strony … Regulamin powinien być przetłumaczony na język Polski. Pozdrawiam


(Xemidra) #3

Mnie też się wydaje, że powinien być po polsku. Gdzieś czytałem o obowiązku przetłumaczeniu regulaminów/omów. Chodziło o to że jeżeli dotyczy obywateli RP to MUSI zostać przetłumaczony na polski, jakieś takie prawne pierdoły.


(Frankfurterium) #4

Mnie z kolei świta coś, że umowa, żeby była ważna, musi być przedstawiona w postaci zrozumiałej dla podpisującego. Przetłumaczona na zrozumiały (niekoniecznie ojczysty) język, odczytana (w przypadku niedowidzących) itd.


(Xemidra) #5

Ale prawie cały proces rejestracji był w języku angielskim. To nie zmienia postaci rzeczy ?


(Hitm3n) #6

Strona jest możliwa do wyświetlenia w języku polskim :roll: Sam się do tego zapisałem i czekam już na odbiór sprzętu.


(Marudak) #7

Tak, strona jest w języku polskim, lecz w przypadku zgłoszenia się do programu liczba języków jest ograniczona. I wymagana jest znajomość jednego ze wskazanych. Więc koledzy piszący o tłumaczeniu na zrozumiały niekoniecznie polski język naciągają fakty w tym przypadku. Cudów w tej umowie nie należy się spodziewać.

Pozdrawiam


(Hitm3n) #8

I tak, aby przesłać do nich jakikolwiek feedback czy opis czegokolwiek, np. usterki w sprzęcie, trzeba znać angielski i tak, więc kto się tam pcha nie znając go? :roll:


(mr_nessuno) #9

Technicznie rzecz biorąc u mnie dwa lata minęły wczoraj, tak więc jak rozumiem mogę już odłączyć ich router od sieci?


(Xemidra) #10

Ten temat pochodzi ze stycznia 2012 roku więc twój post jest trochę nie na miejscu i na temat ale i tak odpowiem :stuck_out_tongue:

 

Nie, nie możesz :smiley:

Pisałem do nich jakiś czas temu w tej sprawie (po angielsku oczywiście) i dostałem odpowiedź, że testy kończą się w kwietniu 2014 roku. Wszyscy uczestnicy projektu dostaną wiadomość w tej sprawie od SamKnows. 

 

Jeżeli się nie mylę to powinni oni również odblokować routery, znaczy zainstalować oryginalne oprogramowanie TP-Linka. Ale pewności nie mam. 


(mr_nessuno) #11

A oto zdanie kogoś kto potrafi zadać poprawne pytanie po angielsku :wink:

 

http://grylewicz.pl/zakonczenie-projektu-samknows-2-latach/

 

I nie, nie ma czegoś takiego jak odblokowanie routera przez internet czy tym bardziej instalacja oryginalnego firmware, za dużo filmów sci-fi się naoglądałeś.


(Xemidra) #12

Pytanie zadałem poprawnie :smiley:

O to odpowiedź jaką otrzymałem: