Eve devices Spectrum 4K Praktyczny sprzęt, czy tylko technologiczna ciekawostka?

Siema

Mam w sumie do Was pytanie. Widzicie jakiekolwiek praktyczne zastosowanie, dla monitora 4k z takim odświeżaniem? Oczywiście mówię o PC, bo (chyba) dla takich graczy jest kierowany.
Tutaj jest dokładna specyfikacja: SPECTRUM FULL SPECS – Eve (evedevices.com)
A tu sam monitor Eve devices Spectrum 4K 144Hz - Monitory LED 27" (26,5"-28,4") - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Chyba najfajniejsza rzecz w tym monitorze to splitscreen, ale nie wiem, czy jest to warte takich pieniędzy…

Dla grajków. Ponoć zaprojektowany przy aktywnym ich w tym udziale. Kwestia ceny? Dla jednych to sporo a inni za same majtki z napisem Calvin Klein dadzą 140 zł to i monitor im nie drogi.

Wyższe odświeżanie mnie meczy oczy. Próg dostrzegania migotania to jest 50 czy 50 pare herców. Jednakże, nawet jeżeli tego nie widzisz to nadal meczy oczy. Optymalna wartość to podobno 120hz. Wiec taki jest sens wyższych częstotliwości odświerzenia.

Dodatkowo masz technologie flicker free, która tez jakoś działa niwelując to błyskanie.

Czy widzę sens w tym monitorze, niezbyt. Ja bym pewnie wybrał 2k z odświeżaniem 120hz funkcja ochrony przed migotaniem i może z ograniczeniem niebieskiego światła.

Monitor jest kierowany do określonego targetu „graczy”

Głównie dla graczy ceniących szybkość reakcji i rozdzielczość w grach.

Wyczytałem, że jest tam panel nanoIPS od LG, więc tak naprawdę GP950? :confused: