EventID 11? - Logi FRST czyste

Witam, proszę o sprawdzenie logów pod kątem wirusow nie znam sie za bardzo ale mam pytanie czy taki profil w firefoxie jest poprawny?

“hr4izx9i.default-release-1571507812032”

FRST.txt (41,4 KB)
Addition.txt (21,5 KB)
Shortcut.txt (28,4 KB)

Poprawny. To katalog lokalny profilu, a katalog główny u Ciebie, to iwa4hu1c.default - tak jest dobrze.
Ja się nie znam na logach, ale zna się mój Kolega i odpowie.
Według mnie, to ten darmowy kasper i mbam, to tylko mulenie systemu i internetu. Znaczy - wywal to. Co nie wlezie z internetu, tego nie będziesz mieć, a wszystko możesz blokować rozszerzeniami w przeglądarkach. Oczywiście producenci kasperskyego udostępnili uninstall tool
Po odinstalowaniu i przeczyszczeniu systemu zainstalujesz to, domyslnie ustawione i nie pozwoli w systemie, żeby diabełek jakiś się uruchomił. Lekkie to. https://www.novirusthanks.org/products/osarmor/

Twój problem, to WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA.
Nie wiem, czy ogarniesz rozwiązanie, choć dla mnie byłoby proste…
http://support.microsoft.com/kb/2545227/pl
A ochrona w internecie - patrz tu MWSnap149
Spokojnie, to tylko na forum DP :wink:

1 polubienie

Witaj.
Jak wyżej, poprawny.

Możesz po przeskanowaniu usunąć Malwarebytes, Kaspersky i zostawić tylko Windows Defender
W logach nie ma infekcji. Przeniesiemy temat, jeśli chcesz naprawić inne problemy.
Są informacje o błędach sterownika dysku.
Czy używasz ReadyBoost?
Masz wszystkie sterowniki aktualne?
Informacje dla pomagających:

Microsoft Windows 7 Ultimate Service Pack 1 (X86) (2019-10-17 09:54:07)

Dziennik System:
Error: (10/18/2019 02:54:41 PM) (Source: Disk) (EventID: 11) (User: )
Description: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR2.
Error: (10/18/2019 02:42:04 PM) (Source: Disk) (EventID: 11) (User: )
Description: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

==================== Statystyki pamięci ===========================
BIOS: Award Software International, Inc. F2 09/19/2007 - nieaktualny
Motherboard: Gigabyte Technology Co., Ltd. X38-DQ6
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
Całkowita pamięć fizyczna: 3499.62 MB
Dostępna pamięć fizyczna: 1746.86 MB

==================== Dyski ================================
Drive c: () (Fixed) (Total:184.05 GB) (Free:143.39 GB) NTFS ==>[dysk z komponentami startowymi (pozyskano odczytując BCD)]
Drive d: () (Fixed) (Total:48.83 GB) (Free:39.5 GB) NTFS

Hej, dzięki za odpowiedz.

Jakie błędy o sterownikach dysku hmm? nigdy nie miałem z nim problemu.
Czy używasz ReadyBoost? - nie mam pojęcia co to jest, czyli raczej nie używałem.
Masz wszystkie sterowniki aktualne? - tak oprócz biosu z tego co wynika z twojego posta.

1 polubienie

Zrób zrzut ekranu z HD Tune z zakładki Health

Witaj, daje screen z crystaldiskinfo jest to program który jest przynajmniej aktualizowany i prawdopodobnie lepszy od starego hd tune, nie chce instalować czegoś starego. Mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko.

odświeżam temat.

I słusznie :wink:

Proszę kolegów o pomoc w rozpoznaniu problemu
@anon7248146 @krystian3w

Zwrócę jedynie uwagę, że Błąd kontrolera wskazany wyżej może mieć związek z podłączonym pendrive

@Julizer uruchom podgląd Zdarzeń
Win+R wpisz eventvwr.msc
odszukaj ostatnią informację o EventID: 11
Wrzuć zdjęcie ze szczegółów zdarzenia

Ja bym podszedł do sprawy od strony sprzętowej nie programowej. Faktycznie problem może wynikać, teoretycznie z pendriwów lub innych urządzeń, ale bardziej zainteresowałby mnie rodzaj dysku 400 dni ciągłej (24/7) to chwila jest. Dodatkowo dysk chyba leżakowany, 250GB HDD od dawna nie widziałem w sklepach.

Gdyby autor mógł, to czy byłaby szansa podpiąć dysk do 2 komputera i zobaczyć? Powiem szczerze, że bardziej obstawiałbym problem z samym dyskiem lub już wysłużona płytą główną niż trywialny usb. Nie tak dawno kombinowaliśmy miesiąc chyba z rozłączająca klawiaturą na Quadzie, temperaturami, chłodzeniem płyt, a rozwiązaniem okazała się klawiatura pod PS2 :wink:

1 polubienie

Witajcie, co do samego dysku to działa normalnie, nie mam z nim problemów, ten dysk kupiłem z dobry rok temu na allegro.

Jeżeli chodzi o Event 11 to w tych godzinach nie wiem czy czasem pendrivow nie podłączałem czasem.Bo błędy jest jeszcze 23 października wtedy coś zgrywałem bodajże.

Poobserwować musisz, ale gdyby bez nich się powtarzały podepnij dysk, bo problem może być też ze sprzętem;)

Ogólnie rzecz biorąc nie bardzo rozumiem was, dysk działa normalnie, ten błąd znaczy ze dysk albo płyta główna pada? czy jakieś błędy z podłączaniem pedrviow?

Zobaczę przez parę dni nie będę nic podłączał przez tydzień pod usb zobaczymy czy zrobi się taki błąd w dzienniku.

No właśnie: “coś” nie działa normalnie bo są błędy. Może to być i problem z programowym IO, z podpiętymi usb, ale nie wykluczyłbym i sprzętu. Nie ukrywajmy, dysk i płyta są wiekowe i dlatego bym sprawdził inny dysk/dysk na innym PC.

Nie mam niestety takiej możliwości sprawdzić na innym komputerze czy wpiąć inny dysk do siebie, nic pozostaje mi poczekać i zrobić to co wyżej napisałem i patrzeć czy ten błąd się pojawia dalej czy nie.

No to jako pierwsze ma sens, bo najbardziej prawdopodobne jest coś na USB.
Z drugiej strony, nawet jakbyś nie mógł podmienić, możesz nadal pobawić się w linuksowym LIveCD, tym samym zaś wyeliminować lub potwierdzić problem w Windowsie, oraz wykorzystać (dla 2,5 calówek jeżeli przypadkiem ten dysk) przejściówkę Sata -> USB. Gdybyś taką miał, to poza ubiciem wydajności HDD, sygnał będzie szedł trochę inną drogą od saty. :wink:

Witajcie po przerwie, tak jak pisałem od tamtego czasu nie podłączałem nic pod USB (23 pazdziernik) i nie ma tego błędu ale mam teraz dosyć częsty błąd 1530.

@anon7248146 @iJuliusz

Czy wiesz jak dokładnie odinstalować kasperskyego?
Ze strony kaspeskyego pobierz Download the kavremover tool
https://support.kaspersky.com/common/uninstall/1464
Prawdopodobnie jakiś sterownik ksperskiego generuje błąd i zamykanie systemu, gdy nie zwalniają się uchwyty pliku wykonawczego do usług/procesów. Każdy program jest zamykany w określony sposób, ale uszkodzony jest głupi… a system czyści profil.

nie chce usuwać kasperskiego bo to wg bardzo dobry antyvirus. Jeszcze jest błąd tez

System Windows wykrył, że plik rejestru nadal jest używany przez inne aplikacje lub usługi. Plik zostanie teraz zwolniony. Aplikacje lub usługi, które używają pliku rejestru, mogą zacząć działać nieprawidłowo.

SZCZEGÓŁY —
1 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-574001044-3004995084-2014761497-1000_Classes:
Process 4000 (\Device\HarddiskVolume1\Windows\System32\svchost.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-574001044-3004995084-2014761497-1000_CLASSES