Everest Home i sugestia dot. sieci

Program Everest daje sugestie(miejsca sieciowe):aby zwiekszyc szybkosc sieci wlacz kompresje programowa,ja mam ja wylaczona.Mam Neostrade 128,nie wiem czy to zastosowac czy nie i jesli tak to gdzie mam to wlaczyc?

Czy korzystasz z aplikacji TPSA,jeśli tak to sprawdz jej opcje konfiguracyjne dotyczące połączenia neostrady.

Jeśli nie korzystasz to zobacz tu.

Start - ustawienia - połączenia sieciowe i nazwa twojego połączenia neo PPM i właściwości - ogólne - konfiguruj i będzie konfiguracja sieci ISDN i zobacz czy masz zaptaszone włącz kompresje sprzętową,jak nie masz to zaptasz i OK restart kompa i zobacz.

Kompresji programowej w połączeniu NEO nie znalazłem,pewnie błąd programowy,chodzi zapewnie o kompresje sprzętową.

Poczytaj

http://neostrada.info/instalacja.php

http://turbokrecik.neostrada.pl/

Dziekuje za odp:korzystam z alikacji TPSA i nie bede jej zmieniac bo mi nie przeszkadza poza faktem,ze czesto polaczenie sie rozlacza,dioda miga itp a podobno nie powinno tak byc.Byli panowie z serwisu Neo ale akurat wtedy wszystko dzialalo bez zastrzezen.Pomijajac ten fakt to dalej nie wiem czy cos zmieniac czy dac sobie z tym spokoj?-czy to jakos zasadniczo zmieni te szybkosc sieci?-chyba to watpliwa sprawa.

Aplikacja ta mocno obciąża system. Jest mało funkcjonalna. Gdybyś skonfigurowała sobie połączenie ręcznie, możnaby wtedy zainstalować program Autoconnect, który automatycznie wznawia połączenie po jego zerwaniu.

:slight_smile: