Everest i temperatura dysku

Prosze o pomoc, mam problem z laptopem , ktory sie wiesza w wyniku przegrzania. Zainstalowalem eweresta i w czujniku wyswietla sie tylko jedna temperatura

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika HDD

Temperatury

TOSHIBA MK8026GAX 37 °C (99 °F)

moze ktos mi podpowie gdzie moge odczytac temp. procesora i plyty??

Typ procesora Intel Pentium 4, 3200 MHz (16 x 200)

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard Pavilion zx5000 (PB912EA#ABU)

Jeżeli płyta nie jest wyposażona w odpowiednie czujniki nigdzie nie odczytasz tych temperatur. Piszesz ze jest to laptop, sam wiesz że konstrukcja tych urządzeń jest bardzo podatna na wysokie temperatury ze względu na ich zwartą zabudowę. Jaki masz procesor, czy jest on w wersji mobilnej (przystosowanej do laptopów). Jeżeli laptop na gwarancji :arrow: service.

Jeśli nie masz tych temperatur w Evereście to raczej nigdzie ich programowo nie odczytasz. Pozostaje tylko BIOS, ale wstyd się przyznać - nawet nie jestem pewien czy takie coś jak BIOS w laptopach występuje :lol:

Oj występuje :smiley: Laptop to też pecet tylko mniejszy. Ale elementarne zasady obowiązują w nim tak samo :slight_smile:

Dzieki za odpowiedzi :slight_smile:

Rzeczywiscie pozostaje chyba tylko serwis.

Apropos biosu, to nie wiem jak tam wejsc i jak odczytac :frowning:

prosze o podpowiedz

W taki razie jak następnym razem będę miał przyjemność używać laptopa, to się temu BIOSowi dokładnie przyjrzę :wink:

Przy uruchamianiu laptopa spróbuj:

F1 lub Delete lub ctrl+h lub ctrl + b - któreś powinno działać

chyba F2 jak sie nie mylę, tylko jak ktos sie nie zna to radził bym nic nie zmieniać i … lepiej patrzec na co sie kilka !!