Everest widzi tylko jeden rdzen procesora

Witam,

Kupilem dzisiaj nowy procesor 2 rdzeniowy bo mialem jedno. Ale everest widzi tylk jeden rdzen, zadne gry szybciej nie chodza ani nic. W menadzerze urzadzen niby sa 2 procesory ale wszystko dziala jakby nadal byl jeden… Wie ktos czego to wina??

Edit cpuz tez widzi tylko jeden rdzen…

Masz jakiegoś okrojonego, pirackiego windowsa, to masz i takie dziwne problemy :wink:

Tylko i wyłącznie jest to wina Windowsa a ze masz jakaś przerobe z torrent

to tak się dzieje widzisz wersje lait to nic innego jak wyrzucenie wszystkiego co niepotrzebne do działania instalujesz na 1 rdzeniu składnik się nie instaluje zmieniasz i sprzęt niewykrywalny poprawnie

Jak juz to zainstaluje normalnego Windowsa a jak nie to tego ale jeszcze raz

albo ma procesor 1 rdzeniowy z HT.

W podpisie widać, że procesor jest dwurdzeniowy. Wina leży po stronie Windowsa albo złego ustawienia w BIOSIE /mnożnik i inne/.

Suchajac waszych rad wgralem win 7 ale pod nim sterowniki do karty nie dzialaly to wgralem oryginalny windows xp. I teraz niby wykrywa wszystko 2 rdzenie. Ale everest pokauje ze pierwszy rdzen nie jest uzywany… Nawet jak drugi ma 100% użycia to pierwszy 0%. To tak ma być?? t.z.n ten pierwszy rdzen jest do czegos innego czy co??

EDIT : Nie ważne wgrałem różne gry w tym : Call Of Duty Black Ops, Blur, Need for Speed Shift, GTA 4 i Lost Planet 2 i każda działa na moim monitorze 1280*1024 na maksie i w tych grach co sie da z AAx8 więc działa drugi rdzeń tylko everest nie pokazuje… Bo jak w biosie wyłączam drugi rdzeń to jest dużo gorzej.

Tak przy okazji to dla każdego co sie zastanawia nad kupnem podobnego kompa to powiem tak : Bierzcie! !!