Everest

ściągnołem everest home edition żeby sprawdzić temp.kompa i

włanczam go i co dalej?? zrobiłem tak komputer—>czujnik i tam są jakieś temp.płyta główna(29 stopniC,82 stopnie F),procesor(70 st.C, 158 st. F),dysk(38st.C100 st. F)czy to są dobra temp???dalej [piszse “wentylatory” procesor 2482 RPM czy dobrze.Dalej wart.nap.:napięcie rdzenia procesora(1,58V),+3.3V(3.22V),+12V(12.20V),VBAT bateri CMOS(2.78V),DIMM(2.58V).czy wszystkie te parametry są w normie tzn.czy nie są za duże temp i nap.???

Za wysoka temperatura procesora, co wiąże się być może ze zbyt słabym chłodzeniem. Nie wiem, jaki masz wiatrak na procesorze, ale te 2482 obrotów to najwyraźniej za mało.

Co prawda grzeje się tylko procesor, więc może to tylko wina źle zamontowanego wentylatora albo brak pasty.

Najlepiej napisz, jaki masz procesor i jaki wiatrak.

Porównaj to z temperaturą pokazywaną przez bios. Koniecznie. Może to być przekłamanie :smiley:

a jak mam sprawdzić tą temp.procka w biosie???a tak wogule to mam athlona 2800+ i nie wiem jakie chlodzenie ale z tego co wiem to bardzo dobre bo za ok.100zł.

przy uruchamianu komputera wciskaj kilkakrotnie Delete. Właczy się bios. :smiley: