Excel 2003 - drukowanie wybranych obszarów

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można w Excelu wydrukować zaznaczony uprzednio obszar.

Zabawa w Menu Plik-> Obszar wydruku-> Ustaw obszar, nie wiem dlaczego ale u mnie nie chce zadziałać.

Plik w podglądzie zawsze chce się wydrukować od samego początku ( nie ważne jak bym nie zaznaczał ) i to czasem w bardzo dużej ilości stron.

Gdy przechodzę do okienka Drukowanie i tam zaznaczę “Zaznaczenie” to również nic daje.

Proszę o pomoc Pozdrawiam (:

Zaznaczasz obszar, dajesz Plik -> Drukuj -> w polu Drukuj wybierasz “Zaznaczenie” a nie “Aktywne arkusze” jak to jest standardowo ustawione.

Jak już pisałem wcześniej

Czy problem dotyczy wszystkich plików czy tylko jednego kontretnego?

Nie wiem czy wszystkich, ponieważ operuje tylko na jednym tym konkretnym pliku :slight_smile:

W takim razie otwórz jakiś inny plik excelowski i sprawdź czy występuje ten sam problem.

Widok -> Podgląd podziału stron

Ustawiasz co chcesz (zaznaczenie, obszar wydruku), a później drukujesz.

Wielkiej filozofii tu nie ma, zawsze to działa choćby nie wiem jak był schrzaniony plik xls.

Witam

Chciałbym odświeżyć temat

Minowice podany przez was sposób drukuje zaznaczone komórki jednak ustawia je na początku strony( przynajmniej u mnie)

A teraz jeszcze moje pytanie: Jak wydrukować zaznaczoną kolumnę tak aby nie drukowało obramowania komórek i nagłówków (bo to zrobiłem wcześniej). Teraz po prostu potrzebuje dodrukować tylko wartości .

Pozdrawiam

:arrow: Podgląd wydruku -> Ustawienia strony -> Arkusz i tu masz odpowiednie ustawienia