Excel 2007 – data – formuła

Poszukuję formuły która zlicza liczbę dni od daty bieżącej (czas z komputera) do daty zadanej.

Wysil się trochę i poczytaj w pomocy excell’a. Zacznij od funcji =TERAZ

Jeżeli nie masz nic do powiedzenia to nie mów NIC, a już „złych” rad nie podawaj bo nie „Teraz” a „Dziś” problem rozwiązałem, wprawdzie jest to metoda pośrednia, ponieważ będę musiał ”ukryć” dodatkową komórkę.

Myślałem, że jest lepsza metoda i oczekiwałem porad a nie uwag.

  1. Jeżeli poradziłeś sobie w niecałą godzinę, to po co zaśmiecasz forum?

  2. Jeżeli chcesz, aby wliczało tobie datę z dziś, nie zapomnij do formuły dodać 1.

:arrow: wpisz w komórkę przykład =DZIŚ()-DATA(2008;6;11) a potem wejdź w formatowanie i nadaj tej komórce format ogólne (jedna komórka i nie trzeba nic ukrywać) oczywiście jeżeli ci wyskoczy wartość minusowa to będzie :slight_smile: tryb przyszły … nie rozumiem o co chodzi z tym dodawaniem jedynki, ale zachęcam g_stanislaw’a do przekazania 1% na jakiś cel przy rozliczeniu podatkowym

Chodziło mi aby była „automatycznie” podawana liczba dni jaka została do wyznaczanego dnia (stałego). Zrobiłem to przez wprowadzenie do komórki formuły „=Dziś()” komórkę tę „ukryłem” następnie wprowadziłem do widocznej komórki formułę „=DNI.360(F24;D21)”

Gdzie F24 jest „ukrytą” formułą „Dziś” a w komórkach D są kolejne dni a interesująca data jest w komórce D21.

Raczej nie widzą „prostszej” metody.

g_stanisław@ nie zaśmiecam forum tylko szukałem szybkiej rady ponieważ w a tym momencie nic mi nie przychodziło na myśl i raczej twoja „rada”

Nic konstruktywnego w rozwiązaniu “problemu” nie wnosiła

:idea: zgadza się zeebee formuła jest przyjaźniejsza przy wprowadzaniu danych bo jest widoczna data terminu, tylko funkcja DNI.360 przyjmuje 12 równych miesięcy po 30 dni, a jak wiemy miesiące są różne i rok ma 365 dni i do tego może być przestępny … w moją formułę tez możesz sobie powkładać odwołania do komórek

:smiley: a może odwrócić formułę np. jeżeli w komórce A1 - jest data terminu, to w komórce B1 wpisz =A1-DZIŚ() i nadaj temu formatowanie ogólne i już będzie ilość dni (oczywiście komórki sobie pozmieniaj bo nie znam układu arkusza)