Excel 2007 i skróty klawiaturowe

Od kilku dni borykam się z bardzo dziwnym błędem excela 2007 dotyczącym skrótów klawiaturowych. Kiedy chcę np. skopiować tekst z komórki (ctrl + c), zapisać arkusz (ctrl + s) lub wkleić tekst (ctrl + v) wyskakuje mi za każdym razem okienko ‘Wstawianie i wklejanie’. Do wyboru mam w nim zazwyczaj dwie możliwości: ‘przesuń komórki w prawo’ i ‘przesuń komórki w dół’.

Inne skróty klawiaturowe (np. ctrl + a; ctrl +f; ctrl + x) działają w excelu bez problemu.

Skróty klawiaturowe źle działają zarówno w nowo tworzonych arkuszach jak i w starych (nawet tych tworzonych na poprzednich wersjach excela).

Problem dotyczy tylko excela. W Wordzie i Power Poincie jest wszystko w porządku. Reszta programów zainstalowanych na moim kompie też działa ok.

Reinstalowałem całego Offica 2007, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

Na komputerze mam zainstalowany Windows Vista Business Edition.

Bedę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie dotyczące rozwiązania mojego problemu :slight_smile:

Przyłączam się do pytania.

Mam ten sam problem, ale na Win XP Pro SP2+ i z MS Office 2007 Enterprise SP1 plus inne krytyczne poprawki. Błąd też dotyczy tylko Excela.

Ja na swoim komputerze też zainstalowałem SP1, ale niestety bez rezultatów :frowning:

Pytanie jest raczej czy ten błąd nie dotyczy Windowsa, ponieważ mam WinXP SP2 + Office 2007 SP1 i wspomniany przez was błąd nie występuje. Sprawdźcie jeszcze czy dotyczy formatu .xls czy np. tylko nowego .xslx (lub tylko starego).

Być może macie jakiś syf w systemie. Pamiętam też, że na wersjach testowych (beta) Office’a był jakiś taki błąd - czy nie mieliście wcześniej zainstalowanych tych wersji? Może potrzebna jest reinstalacja systemu, ponieważ nie da się “do końca” odinstalować Office’a. (jak to produkty MS zostawiają dużo po sobie m.in. w rejestrze)

Na moim komputerze problem dotyczy zarówno plików z rozszerzeniem .xls jak i xlsx. Prawie na pewno błąd nie jest spowodowany przez Windowsa, bo mam świeżutką instalację. Ponadto na 100% mogę stwierdzić, że skróty klawiaturowe źle działają tylko w excelu. Wszystkie inne programy, zarówno ze stajni Microsoftu jak i innych producentów, działają bez zarzutów.

Dwa razy dopadło mnie zawieszenie funkcjonalności min skrótów CTRL C i V, nie funkcjonowały również CTRL O, CTRL W, CTRL N – pozostałe np. CTRL B – ok.

Za pierwszym razem, po długiej próbie poszukiwania informacji w sieci i własnych działaniach, spróbowałem reinstalacji Office 2007 – bez zmian.

Zupełnie przypadkiem odpaliłem program diagnostyczny (w moim przypadku TuneUp Utilities), i przeprowadziłem czyszczenie rejestrów w Windows (błędne odniesienia, wpisy itp.) – po czyszczeniu skróty w Excelu powróciły (bez restartu systemu)

Oczywiście, mogą być inne przyczyny takiego zachowania Excela , ale warto spróbować.

Odświeżam temat, ale już można zamówić poprawkę w Microsofcie.

KB942430. Należy kliknąć “View and request hotfix downloads” i zamówić poprawkę.

Zainstalowała się normalnie, Excel działa, a czy pomoże, zobaczymy po jakimś czasie.

Ja tez ja zainstalowalem i licze, ze pomoze, bo mozna szalu dostac z tymi skrotami :frowning:

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 21:01 został dopisany post przez patefoniq

No i ■■■■, nie pomoglo :frowning: :frowning:

Potwierdzam,

Coś nie tak z tą poprawką, działa jednorazowo tzn., zainstalowana przywraca działanie skrótów po pierwszym restarcie systemu. Po następnym skróty znów nie działają.

Spróbowałem (koniecznie przy wyłączonym Excelu) ponownej jej instalacji. System oczywiście informuje, że poprawka jest już zainstalowana, ale skróty wracają (do kolejnego restartu komputera).

Osobiście jestem już tak zmęczony ta zabawą w kotka i myszkę z MO 2007, że wróciłem do poprzedniej wersji (chyba 2003), która działa poprawnie, (choć do lepszej nawigacji człowiek szybko się przyzwyczaił)

U mnie działa dobrze. Już 8 dni nie męczyła mnie awaria skrótów. :slight_smile: Dodam, że wcześniej nie stosowałem innych “sprawdzonych” porad.