Excel 2010 - Jak uruchamiać pliki w oddzielnych oknach

(LOGOS) #1

Domyślnie - otwierając np. dwa pliki - poszczególne okna uruchamiają się w jednym obszarze roboczym aplikacji. Można je ustawić obok siebie, ale opcja Widok>wyświetl obok siebie nie wchodzi w rachubę. Nie o to mi chodzi. Co i jak powinienem zrobić, aby pliki uruchamiały się w niezależnych, pełnych oknach Excel, a nie w jednym obszarze roboczym? Tak, aby w Win7 niezależnie jedno przyciągnąć do lewej, drugie do prawej strony? Dodam, że dwa sposoby jakie znalazłem w sieci u mnie nie działają: http://www.excelwbiznesie.pl/inne/praca ... monitorach. Np po mającym działać na 100% usunięciu wpisu w rejestrze okna uruchamiają się niezależne, ale po otwarciu obszar roboczy jest pusty. Zawartość pliku pojawia się dopiero po otwarciu z poziomu aplikacji Excel. Wydaje się, że chyba nie trzeba wiele. Na XP ludziom działa, na moim Win7 nie. Wielu ludzi o to pyta, więc przydałoby się jakieś mądre rozwiązanie. Jak to ugryźć?

(juh) #2

Uruchom Excela a następnie uruchom jeszcze jednego Excela i w każdym z nich otwórz interesujący Ciebie plik :slight_smile: Mam nadzieję że pomogłem.

1____jpg_300x300_q85.jpg

(goomish) #3

Coś niepotrzebnie pokombinowałeś :). Jak u ciebie wygląda: Plik -> Opcje -> Zaawansowane -> Wyświetlanie -> 'Pokaż wszystkie okna na pasku zadań'?

Powinno działać. I w Excelu 2010 nareszcie działa o jak należy, okna są wyświetlane osobno i są naprawdę niezależne. Wcześniej co prawda na pasku były dwa przyciski ale klepnięcie czerwonego "x" i tak zamykało wszystkie otwarte okna :).

(LOGOS) #4

juh, rzeczywiście, o coś takiego mi chodzi, tylko nie zrobione w taki sposób jak proponujesz. To jest metoda dostawania się do plików z poziomu Excela i to działa, ale kiedy siedzisz pół dnia w plikach excela i klikasz po różnych folderach, to uruchamianie ich z poziomu programu zabiera dodatkowy czas. Mnie rozchodzi się o to, aby te okna uruchamiały się w taki jak pokazałeś sposób, ale po bezpośrednim otwarciu plików z poziomu folderu.

Goomish, nic właśnie nie pokopałem. Opcja 'Pokaż wszystkie okna na pasku zadań' nie uruchamia mi na pulpicie odrębnych okien. Próbowałem z włączoną i bez. Różnicę widać tylko na systemowym pasku zadań (mam Windows7 i Office 2010 SP1). Więc nadal jestem w potrzebie: Chcę uruchamiać okna oddzielnie, jak pokazał juh, ale otwierając pliki z poziomu folderu, nie Excela.

(juh) #5

Zainteresowało mnie to i przeczytałem cały rozdział na temat otwierania plików Excel 2010 w książce John Walkenbach Excel 2010 Bible i niestety ten problem nie został opisany. Prawdopodobnie nie da się otworzyć w taki sposób.

(LOGOS) #6

No cóż, czekam zatem na jakieś inne podpowiedzi: jak otwierać pliki Excela z poziomu folderów (nie programu), aby otwierały się w niezależnych oknach, jak na screenie Juha.

(rafi84tek) #7

LOGOS ,

mogę polecić sposób opisany tu: klik

Plik A otwierasz z katalogu "dwuklikiem".

Aby otworzyć plik B: na pasku Start robisz "SHIFT z lewoklikiem" na polu odpowiadającym otwartemu wcześniej oknie Excela. Otwiera się nowe okno Excela, na nie przeciągasz plik B.

W ten sposób omijasz konieczność szukania ścieżki do pliku w oknie Excela. W linku masz to trochę lepiej opisane.

R.

(LOGOS) #8

Dzięki wielkie. To jest jakiś sposób, delikatny skok przez płotki, ale działa. Dzięki wielkie! Ale jak ktoś znajdzie sposób na uruchomienie dwóch Exceli przez dwuklik - to oczywiście niech zapoda tutaj. Będzie dla innych jak znalazł.

(crimson7) #9

należy zmienić wpisy w rejestrze w kluczach:

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.12\shell\Open\command

na:

Domyślny REG_SZ “C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\EXCEL.EXE”
command REG_MULTI_SZ ykG^V5!!!MKKSkEXCELFiles>VijqBof(Y8′w!FId1gLQ “%1″

oraz w

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\command

Domyślny REG_SZ “C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\EXCEL.EXE”
command REG_MULIT_SZ ykG^V5!!!MKKSkEXCELFiles>VijqBof(Y8′w!FId1gLQ “%1″

oraz zmienić nazwy kluczy

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.12\shell\Open\ddeexec na HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.12\shell\Open\ddeexec_backup

oraz

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\ddeexec na HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\ddeexec_backup

(LOGOS) #10

crimson7, ale czad. Widzę na górze postu nagłówek “5 lat później”. Dzięki wielkie!

(izi11) #11

U mnie nie działa ;( zrobiłam zgodnie z instrukcja

(ftalo) #12

Ja w moim excel 2003 nie mam takich problemów,okna są otwierane jednocześnie jako oddzielne okna programu i oddzielne zakładki w programie.Ciekawy pomysł,żadna przeglądarka internetowa czegoś podobnego nie oferuje i jest to wygodne pod windowsem xp.Pod windowsem 7 może być problem,bo na pasku zadań nie widać już otwartych okien,tylko ikonki i w tych okolicznościach otwieranie oddzielnych okien programu traci sens