Excel 2010 - Jak uruchamiać pliki w oddzielnych oknach

Domyślnie - otwierając np. dwa pliki - poszczególne okna uruchamiają się w jednym obszarze roboczym aplikacji. Można je ustawić obok siebie, ale opcja Widok>wyświetl obok siebie nie wchodzi w rachubę. Nie o to mi chodzi. Co i jak powinienem zrobić, aby pliki uruchamiały się w niezależnych, pełnych oknach Excel, a nie w jednym obszarze roboczym? Tak, aby w Win7 niezależnie jedno przyciągnąć do lewej, drugie do prawej strony? Dodam, że dwa sposoby jakie znalazłem w sieci u mnie nie działają: http://www.excelwbiznesie.pl/inne/praca … monitorach. Np po mającym działać na 100% usunięciu wpisu w rejestrze okna uruchamiają się niezależne, ale po otwarciu obszar roboczy jest pusty. Zawartość pliku pojawia się dopiero po otwarciu z poziomu aplikacji Excel. Wydaje się, że chyba nie trzeba wiele. Na XP ludziom działa, na moim Win7 nie. Wielu ludzi o to pyta, więc przydałoby się jakieś mądre rozwiązanie. Jak to ugryźć?

Uruchom Excela a następnie uruchom jeszcze jednego Excela i w każdym z nich otwórz interesujący Ciebie plik :slight_smile: Mam nadzieję że pomogłem.

1____jpg_300x300_q85.jpg

Coś niepotrzebnie pokombinowałeś :). Jak u ciebie wygląda: Plik -> Opcje -> Zaawansowane -> Wyświetlanie -> ‘Pokaż wszystkie okna na pasku zadań’?

Powinno działać. I w Excelu 2010 nareszcie działa o jak należy, okna są wyświetlane osobno i są naprawdę niezależne. Wcześniej co prawda na pasku były dwa przyciski ale klepnięcie czerwonego “x” i tak zamykało wszystkie otwarte okna :).

juh, rzeczywiście, o coś takiego mi chodzi, tylko nie zrobione w taki sposób jak proponujesz. To jest metoda dostawania się do plików z poziomu Excela i to działa, ale kiedy siedzisz pół dnia w plikach excela i klikasz po różnych folderach, to uruchamianie ich z poziomu programu zabiera dodatkowy czas. Mnie rozchodzi się o to, aby te okna uruchamiały się w taki jak pokazałeś sposób, ale po bezpośrednim otwarciu plików z poziomu folderu.

Goomish, nic właśnie nie pokopałem. Opcja ‘Pokaż wszystkie okna na pasku zadań’ nie uruchamia mi na pulpicie odrębnych okien. Próbowałem z włączoną i bez. Różnicę widać tylko na systemowym pasku zadań (mam Windows7 i Office 2010 SP1). Więc nadal jestem w potrzebie: Chcę uruchamiać okna oddzielnie, jak pokazał juh, ale otwierając pliki z poziomu folderu, nie Excela.

Zainteresowało mnie to i przeczytałem cały rozdział na temat otwierania plików Excel 2010 w książce John Walkenbach Excel 2010 Bible i niestety ten problem nie został opisany. Prawdopodobnie nie da się otworzyć w taki sposób.

No cóż, czekam zatem na jakieś inne podpowiedzi: jak otwierać pliki Excela z poziomu folderów (nie programu), aby otwierały się w niezależnych oknach, jak na screenie Juha.

LOGOS ,

mogę polecić sposób opisany tu: klik

Plik A otwierasz z katalogu “dwuklikiem”.

Aby otworzyć plik B: na pasku Start robisz “SHIFT z lewoklikiem” na polu odpowiadającym otwartemu wcześniej oknie Excela. Otwiera się nowe okno Excela, na nie przeciągasz plik B.

W ten sposób omijasz konieczność szukania ścieżki do pliku w oknie Excela. W linku masz to trochę lepiej opisane.

R.

Dzięki wielkie. To jest jakiś sposób, delikatny skok przez płotki, ale działa. Dzięki wielkie! Ale jak ktoś znajdzie sposób na uruchomienie dwóch Exceli przez dwuklik - to oczywiście niech zapoda tutaj. Będzie dla innych jak znalazł.

należy zmienić wpisy w rejestrze w kluczach:

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.12\shell\Open\command

na:

Domyślny REG_SZ "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\EXCEL.EXE"
command REG_MULTI_SZ ykG^V5!!!!!!!!!MKKSkEXCELFiles>VijqBof(Y8′w!FId1gLQ "%1"

oraz w

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\command

Domyślny REG_SZ "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\EXCEL.EXE"
command REG_MULIT_SZ ykG^V5!!!!!!!!!MKKSkEXCELFiles>VijqBof(Y8′w!FId1gLQ "%1"

oraz zmienić nazwy kluczy

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.12\shell\Open\ddeexec na HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.12\shell\Open\ddeexec_backup

oraz

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\ddeexec na HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\ddeexec_backup

crimson7, ale czad. Widzę na górze postu nagłówek “5 lat później”. Dzięki wielkie!

U mnie nie działa ;( zrobiłam zgodnie z instrukcja

Ja w moim excel 2003 nie mam takich problemów,okna są otwierane jednocześnie jako oddzielne okna programu i oddzielne zakładki w programie.Ciekawy pomysł,żadna przeglądarka internetowa czegoś podobnego nie oferuje i jest to wygodne pod windowsem xp.Pod windowsem 7 może być problem,bo na pasku zadań nie widać już otwartych okien,tylko ikonki i w tych okolicznościach otwieranie oddzielnych okien programu traci sens

tu mi nie działało bo te cudzysłowy przed i po %1 to nie cudzysłowy. Ręcznie poprawiłem.

U mnie lekko inne zawartości kluczy były, ale działa.
Generalnie w:
DOMYŚLNY usuwamy /dde na końcu
command usuwamy /dde na końcu i dodajemy “%1” i działa.
Dzięki crimson

To pewnie błąd użytkownika, że nie pomyślał by to może wstawić do pola na kod to Discourse potraktowano element jak cytat, stąd cudzysłowie drukarskie a nie apostrofy.

Witam, czytam i czytam próbuję i próbuję - bo ja potrzebuję czegoś odwrotnego tzn żeby okna otwierały się w jednym obszarze roboczym - w jednym Excelu bo to daje większe możliwości współpracy pomiędzy plikami.
Jak to zrobić - coś z DDE ale gdzie to wpisać ?

Zapomniałem wtedy napisać, że poprawiłem na kod i teraz nie trzeba nic poprawiać.

No to chyba nie trzeba nic robić, bo to domyślne zachowanie Excela. Chyba, że chodzi o coś innego.

1 polubienie

Niestety w moim Excelu 2016 na Windows 10 każde okno otwiera się osobno w osobnej instancji Excela. Niestety w Windows 10 nie ma ustawień - typów plików w Opcjach fiolderów więc ustawienia z %1 nie da się zrobić - chyba trzeba edytować rejestr - tylko jakie ustawienia i gdzie.
Pamiętam że w windows 7 i Excel 2013 kombinowałem z %1 DDE i opcjami typu /a i działało ale co gdzie nie wiem …

Temat dotyczy Excela 2010.
Załóż temat o Excelu 2016, bo faktycznie tu pliki otwierają się w nowych oknach (właśnie sprawdziłem).

Drodzy, sprawa załatwiona. Temat dotyczy tylko Excel 2010. W wersjach późniejszych Microsoft zorientował się, że użytkownicy potrzebują wariantu opisanego na samej górze i pliki otwierane są w odrębnych oknach. Można zamknąć temat.

1 polubienie

Nie, zawsze była możliwość otwierania w jednej instancji lub dwóch zależnie od konfiguracji.
Teraz mam tak że jak mam otwarte dwa osobne okna excela to jak nie da się zrobić odwołania formuły z jednego okna do drugiego ?
Wpadłem po powyższych postach że wystarczy dodać łamaniec na a tj. /a do klucza w rejestrze:
HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.12\shell\Open\command
w moim przypadku: “C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Root\Office16\EXCEL.EXE” “%1” /a
i jest git tzn da się linki robić między oknami
Tylko nie wiem jeszcze jaki przełącznik służy do otwierania w tym samym oknie…