Excel 2010 - szalejące powiększenie wykresów

Kiedy wstawiam wykres jako obiekt w arkuszu wszystko działa ok, można go rozciągać, powiększać itd. Jednak po przeniesieniu wykresu jako osobnego arkusza wszystko się rozpada: powiększenie zmienia się na 238% (przy Excelu na pełnym ekranie), wszystko zaczyna się nakładać i ogólnie staje się nieczytelne. Zmiana zoomu na 100% sprawia, że wykres jest mały i niezbyt czytelny, poza tym nie da się go rozciągnąć. Problem pojawił się jakiś czas temu i niestety nie potrafię powiązać go z instalacją jakich innych programów. Co ciekawe problem nie dotyczy tylko nowych plików, ale także utworzonych wcześniej, które działały dobrze. Pliki nowe jak i stare na innym komputerze otwierają się normalnie. Reinstalacja pakietu Office nie pomogła.

Ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Spróbuj odinstalować Office’a ręcznie. http://support.microsoft.com/kb/290301#Method4

Niestety nie pomogło. Problem nadal się pojawia. Tak to wygląda w działaniu: http://youtu.be/Qbk0uByI3H4

Na filmiku widać, że przy przenoszeniu wykresu zmienia Ci się skala osi X. Ustaw na sztywno 2 i zobacz jak to będzie wyglądać. Ogólnie przy przenoszeniu wykresu w Excel 2007 skala sama z siebie się nie zmienia (a przynajmniej nie zaobserwowałem tego).

Dalej tak samo. Po przeniesieniu wykresu mogę min manipulować (oprócz zmiany jego rozmiaru) i zmieniać skalę osi, tylko że wykres jest mały i nieczytelny w skali 100%

Rozumiem, ja niestety więcej pomysłów nie mam. Próbowałem odtworzyć tą sytuację u siebie na Excel-u 2007 (2010 nie mam), ale nie udało mi się to. Wygląda to na jakiś bug. Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje?

Tak. Na czystej instalce bez uaktualnień też jest problem.

Czy może to być np. spowodowane posiadaniem w systemie jakiegoś innego programu?

Raczej nie (ale 100% pewności nie mam), no chyba, że jakiś program z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu zmodyfikowałby dll-ki, z których korzysta Excel. Prędzej stawiałbym na jakiś dodatek do Excel-a, który niedawno doinstalowałeś i teraz w trakcie reinstalacji Excel-a zainstalowałeś go ponownie.

Świadomie nic nie instalowałem :slight_smile: Może jakiś inny program coś podrzucił, ale w sekcji z dodatkami w Excelu nic nie ma. Zainstalowałem Offica na maszynie wirtualnej z XP (normalnie używam 7) i wszystko działa normalnie.