Excel 2010 - szalejące powiększenie wykresów

(Z Dustman) #1

Kiedy wstawiam wykres jako obiekt w arkuszu wszystko działa ok, można go rozciągać, powiększać itd. Jednak po przeniesieniu wykresu jako osobnego arkusza wszystko się rozpada: powiększenie zmienia się na 238% (przy Excelu na pełnym ekranie), wszystko zaczyna się nakładać i ogólnie staje się nieczytelne. Zmiana zoomu na 100% sprawia, że wykres jest mały i niezbyt czytelny, poza tym nie da się go rozciągnąć. Problem pojawił się jakiś czas temu i niestety nie potrafię powiązać go z instalacją jakich innych programów. Co ciekawe problem nie dotyczy tylko nowych plików, ale także utworzonych wcześniej, które działały dobrze. Pliki nowe jak i stare na innym komputerze otwierają się normalnie. Reinstalacja pakietu Office nie pomogła.

Ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

(Canaletto) #2

Spróbuj odinstalować Office'a ręcznie. http://support.microsoft.com/kb/290301#Method4

(Z Dustman) #3

Niestety nie pomogło. Problem nadal się pojawia. Tak to wygląda w działaniu: http://youtu.be/Qbk0uByI3H4

(Tomek Matz) #4

Na filmiku widać, że przy przenoszeniu wykresu zmienia Ci się skala osi X. Ustaw na sztywno 2 i zobacz jak to będzie wyglądać. Ogólnie przy przenoszeniu wykresu w Excel 2007 skala sama z siebie się nie zmienia (a przynajmniej nie zaobserwowałem tego).

(Z Dustman) #5

Dalej tak samo. Po przeniesieniu wykresu mogę min manipulować (oprócz zmiany jego rozmiaru) i zmieniać skalę osi, tylko że wykres jest mały i nieczytelny w skali 100%

(Tomek Matz) #6

Rozumiem, ja niestety więcej pomysłów nie mam. Próbowałem odtworzyć tą sytuację u siebie na Excel-u 2007 (2010 nie mam), ale nie udało mi się to. Wygląda to na jakiś bug. Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje?

(Z Dustman) #7

Tak. Na czystej instalce bez uaktualnień też jest problem.

Czy może to być np. spowodowane posiadaniem w systemie jakiegoś innego programu?

(Tomek Matz) #8

Raczej nie (ale 100% pewności nie mam), no chyba, że jakiś program z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu zmodyfikowałby dll-ki, z których korzysta Excel. Prędzej stawiałbym na jakiś dodatek do Excel-a, który niedawno doinstalowałeś i teraz w trakcie reinstalacji Excel-a zainstalowałeś go ponownie.

(Z Dustman) #9

Świadomie nic nie instalowałem :slight_smile: Może jakiś inny program coś podrzucił, ale w sekcji z dodatkami w Excelu nic nie ma. Zainstalowałem Offica na maszynie wirtualnej z XP (normalnie używam 7) i wszystko działa normalnie.