EXCEL format danych w równaniu linii trendu

Witam serdecznie,
Posiadam Windows 10 Home i Office Home. Tworzę linię trendu i wyświetlam równanie kwadratowe na wykresie. Niestety nie mogę zmienić formatu danych w tym równaniu. Tj chciałbym widzieć zapis liczbowy a nie naukowy. Gdy klikam prawym klawiszem na równanie, wybieram edytowanie etykiety linii trentu i zmieniam format danych na liczbowy nic nie dzieje się z samym równaniem. Jak mogę zmienić format wyświetlania równania na liczbowy?

Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

Hej,

A możesz pokazać na screenie, co otrzymujesz, a co chciałbyś otrzymać? Trochę nie do końca wiem, czego oczekujesz. W końcu równanie linii trendu definiuje wartości linii w całym przedziale funkcji…

Pozdrawiam.
Dimatheus

Dzięki za odpowiedź.

Jasne. Chciałem to zrobić od razu ale jakoś nie wrzuciło się to zdjęcie od razu. Oto co otrzymuję:
rownanie

Oto co chciałbym otrzymać (mniej więcej):
rownanie%20%E2%80%94%20kopia

PS. Naturalnie powinno być 0.000020x^2

A czy jak rozszerzysz wielkość wzoru, to się to z automatu nie zrobi?

Nie da się “rozszerzyć” wielkości wzoru. Nie da się za nic złapać i pociągnąć. Można tylko zmienić lokalizację.

Powinno działać.
Możesz jeszcze spróbować przeformatować dane wejściowe do dokładności do 6 miejsca po przecinku, wygenerować jeszcze raz wykres i jeszcze raz zmienić jak robiłeś formatowanie linii trendu.

Siedziałem i sprawdzałem, i już wiem. Też zmieniałem formatowanie danych, żeby się pojawiły odpowiednie wartości, ale to nic nie dawało. Okazuje się, że to jakiś bug, bo trzeba usunąć równanie (na przykład zaznaczając je i klikając Del) i ponownie je włączając w ustawieniach linii trendu. Wtedy pojawia się z poprawnymi danymi i odpowiednim formatowaniem.

Było tak:
obraz
a jest tak:
obraz

Drogi Dimatheus,
Nie jest to pierwszy raz, gdy pomagasz mi tutaj z problemami. Dziękuję Ci bardzo.
Rzeczywiście ten walkaround zadziałał. Widzę też, że nie był to jednorazowy problem, lecz prawdziwy bug, skoro i Tobie udało się go odtworzyć.

Drogi aesereht. Ogólnie prawie na pewno utworzenie nowego wykresu i nowej linii trendu dałoby oczekiwany rezultat ale często gęsto ta droga jest zbyt kosztowna czasowo. Rozwiązanie Dimatheusa był znacznie szybsze.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

1 polubienie