Excel i koniec wierszy przy 519 pozycjach?

(Kicior) #1

Witam,

wydaje mi się, że mam dość prosty i głupi problem, ale nie umiem przez niego przebrnąć od jakiego czasu.

Posiadam Excel Starter 2010 i prowadzę statystyki w nim, a problem jest taki, że jestem przy 519. wierszu i tak jakby Excel się.. skończył w tym miejscu, co jest nie zbyt realne. Dlatego moje pyt. grzmi: jak wydłużyć Excela i móc pracować w wierszach 520, 521 itd.?

Dziękuję i pozdrawiam.

(Veers) #2

Pytanie pomocnicze: masz w tym arkuszu jakieś tabele przestawne ?

(Kicior) #3

Z tego, co widzę to są jakieś.

• teraz przyuważyłem: arkusz jest również 'ścięty' za kolumną Y (ale to w kwestii mojego problemu nie ma akurat żadnego znaczenia).

Niestety, ja nie jestem twórcą tego arkusza, a wcześniej nie zwróciłem na takie rzeczy uwagi.

(floyd) #4

Excel Starter 2010 to wersja z ograniczeniami, ale nigdzie nie piszą na czym te ograniczenia polegają, a jedynie usłużnie informują, że jeżeli nam czegoś brakuje to kliknij: zakup.

W każdym bądź razie takie ograniczenie może też dotyczyć ilości wierszy w arkuszu, a czy dotyczy to nie wiem, bo nie mam tej wersji i musiał by się ktoś wypowiedzieć kto ma taką wersję lub potestuj na nowym arkuszu, choćby metodą przeciągania(wpisujesz cokolwiek w pierwszym wierszu i przeciągasz w dół) czy w ogóle da się wpisać więcej wierszy. Po takim teście będziesz przynajmniej wiedział czy to jakiś błąd czy ograniczenie darmowej wersji.

(Veers) #5

To nie tyle błąd czy ograniczenie, co raczej zbieg okoliczności. Jesli arkusz zawiera tabele przestaną, albo / i była dokonywana zmiana wiersze - kolumny, mogło dojść do utraty danych, jako ze excel starter potrafi otworzyć arkusze zawierające tabele przestawne, potrafi je sortowac i pozwala wypełniać danymi, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych funkcji (czy nawet formatowania) ma prawo sie polubić.

Inna możliwość - to uszkodzenie samego pliku arkuszy, ale to z kolei excel wykrylby na samym wstępie.

Ograniczenia co do ilości kolumn / wierszy, są w wersji starter takie same jak w wersji normalnej 32-bitowej (nie pamietam dokładnych liczb, ale idzie to w tysiące).

(Kicior) #6

No, także jednak nie taka prosta sprawa ja myślałem.

Excel Starter ogólnie gubi się - przy cięższych operacjach typu wstawianie kolumny, czy masowe kopiowanie program ma tendencję do zawieszania się (i nie odwieszania się - jedynie Ctrl+Alt+Delete i zamknij program).

W innych plikach, które sam tworzyłem i nie ma żadnych wariactw obliczeniowych, tylko same dane, to bezproblemowo mogę wypełnić tysiące wierszy. Jednak teraz popatrzyłem do wersji startowej moich statystyk (czyli arkusza bez danych, jedynie z przygotowanymi funkcjami), to także mogę dojść do 519 wierszy i kolumny Y - także nie wiem co myśleć, czy to taki błąd od początku, czy celowo ścięty arkusz, o ile jest taka opcja (a arkusz pochodzi z 2003r., więc na Excelu nowszym niż 2003 na pewno nie był robiony). Ale, na szczęście dla mnie, ja mogę kontynuować moją pracę w nowym pliku i od nowa zapełniać te 519 wierszy.