[EXCEL] Jak Zrobić Żeby Liczyło Dni Aktywne i Nieaktywne

Witam,

Mam tabelkę w Excelu gdzie zapisuje liczniki - przejechane km autem w ciągu dnia. Tabelka wygląda tak jak na screenie w linku http://www.imagebam.com/image/7534b1661488693 .

W tabelce znajduje się również Prawidłowo i Brak Jazdy. Właśnie i tu mam problem jak zrobić żeby w Excelu liczyło dni jazdy (jak by aktywne) i brak jazdy (jako nieaktywne)?.

Że jest wpisane Prawidłowo to zlicza jako aktywne i dodaje do zliczania, a jak jest Brak Jazdy to także zlicza jako nieaktywne i dodaje do zliczania.

Możesz to zrobić tak:

=LICZ.JEŻELI(J7:J36;"Prawidłowo")

Funkcja LICZ.JEŻELI zliczy Ci wszystkie komórki w zakresie od J7 do J36 posiadające słowo “Prawidłowo” - policzysz dni, w których była jazda;

Aby wyliczyć pozostałe dni możesz skorzystać z takiego rozwiązania

=ILE.NIEPUSTYCH(J7:J36)-LICZ.JEŻELI(J7:J36;"Prawidłowo")

Funkcja ILE.NIEPUSTYCH policzy wszystkie komórki zawierające jakieś dane (w Twoim przypadku słowa “Prawidłowo”, “Brak jazdy” i odejmie od nich ilość dni prawidłowej jazdy.

Nazwy funkcji w OpenOffice, LibreOffice mogą się troszkę różnic.

arlid wielkie dzięki za pomoc i funkcje Excela jak zrobić zliczanie dni jazdy i bez jazdy.

Wrzuciłem Twój przykład do Excela i właśnie o takie zliczanie mi chodziło żeby było, dokładnie o takie :).

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.