Excel - kilka pytań

Hej, jako iż nie mogę znaleźć odpowiedzi zapytam tutaj:

  1. Mam 20 kolumn i w 21 chcę mieć ich średnią, jednakże te 20 kolumn nie jest wypełnione tylko co jakiś czas tam coś wpisuje, i jak zrobić, abym nie musiał w tej 21 do ciągu

właśnie takiego poprawiać liczby /2 jak dopiszę kolejną ręcznie muszę zmienić na /3 potem na /4 itd… Jak zrobić, aby to się robiło automatycznie jak tylko dopiszę liczbę do tej kolumny?

  1. Robię formatowanie warunkowe i potrzebuję 4 warunki, a możliwe są tylko 3… da się jakoś uzyskać możliwość tego 4?

1 licz.niepuste bodajże :slight_smile: dawno już w excelu nic nie robiłem xD

Nic z Twojej wypowiedzi nie rozumiem…

To Word czy Excel :wink:

Oczywiście podajesz swój zakres komórek.

Tak, excel przepraszam za błąd. Ale mam też w wierszach jak jest w innym 20 kolumn i zlicza średnią i nie mam tam nic to mi błąd wywala " #DZIEL/0!" ;/ Bo mam 15 wierszy i w każdej 20 kolumn było by wszystko ok ale teraz nie we wszystkich wierszach coś jest wpisane… ;/ I przez to średnia wszystkich 15 średnich też ma błąd #DZIEL/0! :frowning:

Chyba, że da się jakoś zrobić, aby nie uwzględniało zera ?

A co z tym formatowaniem warunkowym da się więcej jak 3? ;/

Już poprawiłem formułę.

BTW dlaczego dodajesz na piechotę zamiast skorzystać z autosumowania ??

To nie wpisuj zera tylko zostaw pustą komórkę.

Zostawię pustą to mam #DZIEL/0! wpisać 0 nie mogę bo mi się wyniki psują wszystkie ;]

mam tak mniej więcej:

=(C5+D5+E5+F5+G5+H5+I5+J5+K5+L5+M5+N5+O5+P5+Q5+R5+S5+T5+U5+V5)/ILE.NIEPUSTYCH(C5:V5)

=(C6+D6+E6+F6+G6+H6+I6+J6+K6+L6+M6+N6+O6+P6+Q6+R6+S6+T6+U6+V6)/ILE.NIEPUSTYCH(C6:V6)

=(C7+D7+E7+F7+G7+H7+I7+J7+K7+L7+M7+N7+O7+P7+Q7+R7+S7+T7+U7+V7)/ILE.NIEPUSTYCH(C7:V7)

ITD. ale powiedzmy w środkowej formule wszystkie są puste, ani 1 nie jest wypełnione… i mam to co pisałem #DZIEL/0!

To chyba logiczne skoro żadna komórka nie jest zapełniona.

:stuck_out_tongue:

Ale ja ją zapełnię za hmm miesiąc może a nie chce żeby w średniej wszystkich średnich nie było wyniku ;/