[Excel] Napisanie formuły aktualizacja bazy danych

Witam czy ktoś wie jak zrobić formułę do Excela, że mam wyexportowaną bazę danych z produktami, ilość i cena mam druga bazę danych z aktualnymi cenami i ilością, i żeby tą bazę danych na sklepie poprzez excela jakoś aktualizować? 

Hej,

  • Obie bazy są w Excelu?
  • Oba pliki znajdują się lokalnie na komputerze?
  • Z jakiej wersji Excela korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej 

 

Tak obie bazy są w excelu

Tak znajdują się na jednym komputerze

Excel 2007

Hej,

 

W takim razie można po prostu zrobić w jednej bazie formuły odsyłające do drugiej - dzięki temu przy każdym uruchomieniu pierwszego z plików pojawi się zapytanie, czy zaktualizować wartości. Jeśli takie rozwiązanie Cię nie urządza, można posłużyć się zakładką Dane i pozycją Dane zewnętrzne - Z innych źródeł -> Z programu Microsoft Query. Następnie wybierasz Excela oraz odpowiedni pliczek, do którego zostanie utworzona kwerenda, zwracająca dane do Excela.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najskuteczniej to będzie te tabele umieścić w SQL-u a EXCEL-a aktualizować z SQL-a. Ja bym to tak zrobił.

 

 

A jak zrobić taką formułę czy mogę jakieś wskazówki?

 

A SQL Server próbowałem tym sposobem ale nie wykrywa serwera. Nie chcę się połączyć. Za adres wpisuje nazwe komputera.

 

W obydwu plikach kolumna A i B to te kolumny na których mi zależy

 

A to jest kod produktu B to ilość 

Jak nie działa tą metodą to znaczy że innaczej też się nie połaczysz. Może złą nazwę serwera wpisujesz. Często jest to nazwa komputera\nazwainstancji np serwer\sqlexp

Do tego spytaj sie administratora bazy czy wogule udostepnia dane na zewnatrz. moze jest to wylaczone na serwerze. Odblokowane musza byc porty w SQL serwerze I wlaczony musi byc browser z protokolem tcp\ip aby wogule mozna bylo sie podlaczyc.

Ale ten SQL SERVER nie można zainstalować lokalnie na zwykłym komputerze? Nawet na takim domowym? Bo na domowym też sprawdzałem i nie działa.

Można go na zwykłym komputerze zainstalować. I wierz mi to działa, żyję z tego.

Hej,

Najłatwiej zrobić to wprost - otwierasz oba pliki, w pierwszym tworzysz formułę - zaczynasz od = na następnie przechodzisz do drugiego pliku i zaznaczasz odpowiednią komórkę. Jeśli będzie potrzebne odpowiednie jej wyszukanie, można posłużyć się funkcją WYSZUKAJ.PIONOWO.

Pozdrawiam,

Dimatheus