[excel] Pływające komórki

Witam.

Potrzebuję w excelu zrobić komórki które zawsze będą widoczne (pobrane z drugiego arkusza). Wiem, że można zrobić podział strony itp ale potrzebuję czegoś na kształt jak reklamy w internecie które pływają nad stroną pomimo przewijania jej (zawsze widoczne, np po prawej stronie u góry). Czy jest jakiś sposób by to zrobić? Jak to zrobić? Czy da się określić miejsce którego ma “trzymać się” ten pływający element?:idea:

http://office.microsoft.com/pl-pl/excel … 17048.aspx

Nie o to mi chodziło:( Chcę zrobić np legendę(może być jako obrazek) która będzie ciągle widoczna pomimo przeglądania i przewijania arkusza. Coś jak maskotka-pomocnik na stronie zakładu transportu miejskiego w Warszawie. Żeby tak legenda w excelu pływała.

Excel to jak wiadomo program służący do obliczeń a nie do animacji. Mam poważne wątpliwości czy jest to możliwe. To pytanie jak wiemy jest łatwe do realizacji w HTMLu :smiley:

Byłbym trochę zdziwiony gdybym jednak nie miał racji.

@up: jak się nie da wyklikać w UI, to zawsze pozostaje VBA, a tam się to raczej da zrobić(nie, aktualnie nie wiem jak dokładnie) :wink:

Ok, dzięki, pewnie sobie z tym nie poradzę, zawsze można przeglądać co chwilę drugi arkusz(-;:frowning: a chodziło mi o to że mam rozbudowaną legendę do danych i dobrze by było ją cały czas widzieć, pomimo przewijania, jednak nie używając podziałów strony itp bo to ogranicza znacząco ilość widocznych komórek^^ jeśli się nie da w przystępny sposób to trudno:) ale dzięki za sprostowanie że z VBA może być możliwe - i pewnie jest, jednak ja tak wiedzy nie zgłębiłem jeszcze by w excelu z VBA na codzień korzystać:(

Kilkanaście wierszy w makro i będzie pływało.

[alex] a możesz podać stronę wg której nauczę się tego robić? (chyba na pw, żeby nie reklamować obcych stron):slight_smile: Szukałem po całym necie i nie znalazłem, dlatego tu napisałem, a nie chcę iść na łatwiznę typu poproszę plik tylko się tego nauczyć:)

Zwykłe okienko w VB na które ladujesz obrazek tekst co tylko chcesz. Odpalasz go przy otwarciu xls’a Zmieniasz pozycje przy przewijaniu.