[EXCEL] Porównanie dwóch tabel

Dobry wieczór,

Mam problem z excelem, mam dwie tabelki z adresami IP, muszę sprawdzić czy adres z tabeli 1 występuje w tabeli 2. W tabeli 2 możliwe, że występują duplikaty, ilości danych w tabelach są różne. Próbowałem wielu formuł z różnymi wariantami wyszukaj na czele, niestety żadna nie działała w sposób prawidłowy. Na tak małym zbiorze danych może się wydawać, że problem jest banalny mam jednak do sprawdzenia w ten sposób ponad 2000 pozycji, nie uśmiecha mi się sprawdzać tego ręcznie. Problem przedstawiono na obrazku (jak sprawdzić czy tabela zielona zawiera dane z tabeli żółtej).

Za każdą pomoc z góry dziękuję.

Przechwytywanie.thumb.PNG.a698310cf7b204

 

Przechwytywanie.PNG

 

Chodzi Ci o wypisanie czy dana wartość została znaleziona czy nie? Czy może chodzi Ci o podanie pozycji z Danych (np jak by była przy zielonych dodatkowa kolumna z Lp lub innymi danymi, które trzeba “pożenić” z żółtą:)) ?

 

Można to pierwsz zrobić łatwo - za pomocą kombinacji indeks i podaj pozycję (działa podobnie do wyszukaj) - jeżeli szukana wartość (żółta) nie została znaleziona w danych (zielone) to wywala błąd #N/D, dlatego z kombinacją czy.błąd i jeżeli można łatwo wypisać Tak/Nie.

=JEŻELI(CZY.BŁĄD(INDEKS(D:D;PODAJ.POZYCJĘ(A:A;D:D;0);1));“Nie”;“Tak”)

 

Jeżeli chcesz np sprawdzić czy wartość występuje w zielonych (jeżeli nie, to wypisać “Nie”) a jak tak to podać też pozycję Lp to wystarczy zrobić tak:

=JEŻELI(CZY.BŁĄD(INDEKS(E:E;PODAJ.POZYCJĘ(A:A;E:E;0);1));“Nie”;"Tak, na pozycjI "INDEKS(D:D;PODAJ.POZYCJĘ(A:A;E:E;0);1))

 

Uwaga, combo indeks + podaj pozycję podaje zawszę pierwszą znalezioną wartość (dlatego w drugim przypadku podało Lp 8)

Plik załączony też do postu - jakby nie dało się pobrać to daj znać

 

2 tabele.xlsx

Bardzo dziękuję za wyczerpujące instrukcje, z pewnością wykorzystam Twoje wskazówki do realizacji zadania.