Excel - problem z filtrowaniem danych

hejka. Mam pytanko odnośnie filtrowania w excelu otóż załóżmy że mam arkusz z 3 kolumn Artykuł, typ (tutaj jest podane kilka odmian tego samego artykułu) oraz cena (podana do każdego typu). Problem polega na tym że gdy filtruję po artykule to wyświetla mi się tylko 1 wierszy typu i ceny natomiast 3 pozostałe już nie, chyba że powielę ten artykuł aby był w każdym wierszu obok każdego typu. Próbowałem zrobić scalanie ale też nie pomaga.

Hej,

Excel po prostu filtruje poszczególne wiesze. Jeśli nie ma w nim wartości, jest traktowany jako pusty, a nie jako przyjmujący wartość wyższej komórki z wpisanymi danymi. I tego nie obejdziesz. Jeśli chcesz sortować i filtrować, musisz typy przypisać dla każdego z wierszy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dzięki temat do zamknięcia.

Filtrowanie będzie tu nieskuteczne, ale możesz skorzystać z tabeli przestawnej, która pozwoliłaby Ci na rozwiązanie problemu.

Przykładowa prezentacja (których wiele w necie):

I opisowa: http://pszyperski.republika.pl/Excel%202007/Tabele%20przestawne.htm

Hej,

W tym konkretnym przypadku tabela przestawna się niestety nie sprawdzi. Dlaczego? Bo dane muszą mieć format tabeli (bazy danych), czyli generalnie każdy wiersz musi mieć zdefiniowane wszystkie dane w kolumnie - pola puste w tabeli przestawnej nadal będą polami pustymi… To powinno wyglądać tak.

21606855904912458436_thumb.jpg

pozdrawiam,

Dimatheus