Excel - pytanie o formułę

Czy istnieje możliwość:

mam w arkuszu obliczenia dotyczące codziennego zestawienia statystyk mojej gry. Komórki np A(1:5) podpisane są np 3 stycznia 2007 w komórce A1, dalej (A(2:5)) zaś wprowadzam cyferki. Ale dokładniejszych wyliczeń dokonuję w innej części arkusza, poza tą tabelą. Czy jest możliwość, aby Excel sam przenosił dane z komórki do obliczeń np z Z4 do komórki A2, uwzględniając oczywiście, że dziś jest 3.01.07. A następnego dnia z tej samej komórki Z4 przenosił już inne dane do innej komórki B2 (oznaczonej następnym dniem - 4 stycznia 2007), kolejnego dnia do komórki C2, następnego dnia do D2…, itd? Oczywiście cały czas z tej samej komórki Z4.

idzie, na bank idzie

tylko prosze napisz to troszke jasniej i czytelniej a pomoge…

Wyjaśniłem najjaśniej jak mogłem…

Chyba troszkę źle jednak przedstawiłem mój problem. Otóż mam tabelę, w której umieszczam codzienne wyniki mojej gry. Każdy kolejny wiersz od 1 do 20 jest podpisany kolejną datą, począwszy od 3 stycznia. Także w komórce A1 jest 03-sty, A2-04-sty… więc wiersze są “opatrzone” kolejnymi datami.

I tu właśnie jawi się moje konkretne pytanie:

jak zrobić, by Excel samodzielnie przenosił dane z komórki leżącej całkowicie poza tą tabelą (np. K40) do komórki w tabeli przyporządkowanej dzisiejszej dacie? Zakładając że dziś jest 4 stycznia, wpisuję dane do komórki K40 i chcę, by te dane znalazły się automatycznie w komórce leżącej w wierszu opatrzonym odpowiednio dzisiejszą datą (czyli w tym przypadku B2).

Chyba teraz dobrze wyjaśniłem mój problem. Proszę o pomoc