[Excel] Tabela przestawna, % z sumy

Cześć

Mam pewien problem. Chciałbym uzyskać w tabeli przestawnej informację ile wierszy ma wartość powyżej np. 25. Sprawa jest prosta, licz.jeżeli(zakres;">25"). No ok, mogę dodać specjalnie kolumnę “Powyżej 25” i dać "=jeżeli(komórka>25;1;0) a następnie w tabeli przestawnej dać sumę z tej kolumny. Działa. Jednak chciałbym też dodać kolumnę ile procentowo jest tych liczb w stosunku do wszystkich liczb. Chodzi tutaj o podział na etykiety

Dane:

Etykieta liczba powyżej25

e1 40 1

e2 24 0

e3 20 0

e2 50 1

e2 3 0

e1 12 1

Ja sumuje jedynki z 3 kolumny w tabeli przestawnej. Jednak chciałbym teraz wyświetlić że procentowo dla E1 liczby powyżej 25 było 50% - 2 liczby i jedna powyżej. Dla E3 0%, dla E2 - 66 %. Ktoś ma jakiś pomysł?

Hej,

Generalnie można to zrobić na kilka sposobów. Jeśli nie chcesz tworzyć dodatkowych pól obliczeniowych w tabeli przestawnej, możesz stworzyć taką formułę, w kolumnie D.

=SUMA.JEŻELI(A:A;A2;C:C)/LICZ.JEŻELI(A:A;A2)

Formuła ta zlicza procent dla każdego z argumentów, więc dodając pole do tabeli przestawnej, należy ustawić je jako max, min bądź średnią - na pewno nie jako sumę, bo wtedy pokazane wyniki będą przekłamane.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W sumie nie pomyślałem o tym. Proste działające rozwiązanie. Dzięki :wink: