[Excel] - zamiana czasu trwania na godziny/dni

Czesc,

 

Potrzebuje pomocy z jedna rzecza w excelu. Mianowicie mam komorke, w ktorej jest czas trwania wyrazony w takiej postaci (dwie postaci):

2 Hours 6 Minutes

1 Day 20 Hours 15 Minutes

Czy macie jakies pomysly, zeby pierwsza komorke zamienic na godziny, a druga na dni? Chodzi o to, zeby wybrac liczby z komorki i zamienic je odpowiednio dni, godziny (w kodzie VBA). Problemem jest tutaj fakt, ze nie zawsze liczba cyft bedzie sie zgadzac - w kazdym z przypadkow: dzien, godzina, minuta moze byc wyrazona przez jedna badz dwie cyfry.

Takie coś chcesz osiągnąć:

2 : 6

?

dokladnie. Chodzi mi o to, ze mam tabele, ktorej kolumny odpowiadaja kolejnym miesiacam. Jest makro, ktore po wklejeniu danych do odpowiednich arkuszy, wywoluje wszystkie makra i tak dla kolejnego miesiaca tworzy sie nowa kolumna.

 

W jednym z arkuszy sa wlasnie takie komorki jak wpisalem powyzej. Moim problemem jest to, aby makro, ktore wywoluje, przeklejalo dane z tych komorek do dwoch komorek w tej tabeli w formacie:

 

gorna komorka - czas w godzinach

dolna komorka - czas w dniach

 

dlatego tez potrzebuje zamiany tych komorek na jakies sensowne liczby, zeby moc je wykorzystac do zamiany na dni i godziny.

=PODSTAW(PODSTAW(A1;“Hours”;":";1);“Minutes”;"";1)

dzieki za odpowiedz, rozjasnilo mi to troche, ale kombinuje jak zamienic dla przykladu “2 Hours 6 Minutes” na “2,1” {(2*60+6)/60} a 1 Day 20 Hours 15 Minutes na 1,84 { 1 + (20*60+15)/1440 }.

 

Moznaby rozbijac minuty, godziny, dni na poszczegolne komorki i dzielic ale zastanawiam sie jak to zrobic w prosty sposob w kodzie VBA. 

Godzinę możesz rozbić na dwie komórki tak:

Dim czas() As String