Excel - zliczanie liczb z jednej komórki

Witam,

Mam w Excelu zrobiony formularz prenumeraty gazet w formie kalendarza.Ma on na celu wykazać jaki numer wydania w danym dniu otrzymałem.

Chciałem wykonać zliczanie liczby wydań danej pozycji w miesiącu. Czyli takie sprawdzenie, czy otrzymałem taką liczbę pozycji jaką mam w umowie. Mój problem polega na tym, że każda komórka odpowiada za jeden dzień kalendarzowy, a czasami otrzymuję w jednym dniu dwie pozycję. I teraz za bardzo nie wiem jak to automatycznie zliczyć. Przykładowo w dzisiejszym dniu otrzymałem dwa numery danej gazety, kolejne jej numery wydania to, 23 i 24. W komórce zapisałem sobie to w taki sposób 23-24. Jak zrobić by funkcja excela dała mi wartość 2, czyli dwie pozycje?

Dzielenie tekstu i umieszczanie go w różnych komórkach

Do tego dodajesz funkcję “JEŻELI” i uzyskujesz efekt taki jakiego oczekujesz.

Podpowiedź poprzednika jest jak najbardziej prawidłowa czyli zmierza do celu ale w zależności jaką posiadasz wiedzę może być wystarczająca lub nie.

Formalnie nie można zapisać w jednej komórce dwóch różnych liczb. Taki zapis jaki prezentujesz powoduje że to nie jest liczba a słowo i nie podlega sumowaniu.

Musisz takie zapisy przekonwertować i podzielić (o tym jest wypowiedź poprzednika) aby znalazły się w 2 rożnych komórkach (kolumnach) w nowym miejscu.

Widzę tu trochę problem bo niektóre komórki musiałbyś konwertować a inne nie :slight_smile:

Jeżeli takich miejsc masz mało to szybciej będzie zrobić to ręcznie niż pytać o jakieś usprawnienia.

Swój problem rozwiązałem w następujący sposób. Zrobiłem separator między liczbami w postaci znaku “*” (gwiazdki).

Następnie funkcją “licz.jeżeli” podliczam ilość występujących gwiazdek. Następnie również funkcją “licz.jeżeli” wyliczam ilość komórek większych od “0” i na końcu sumuje te dwie wartości. I otrzymuję pożądaną wartość.