Exe do Bat

(Igorbugajski2) #1

Witajcie. Nie wiem, czy to dobry dział, więc jakby co, proszę mi o tym powiedzieć.

Jak się przekonwertuje plik .bat do pliku .exe, to jak to odwrócić? (Albo przejrzeć kod.)

(Drobok) #2

Plik exe to nie jest prawdziwy exe, tylko wypakowanie bat'a do folderu tymczasowego po czym uruchomienie go, a później usunięcie, wystarczy przerwać proces w trakcie działania a plik można podejrzeć. Wrzuć gdzieś plik to podeśle ci treść jeśli nie jesteś w stanie sam go podejrzeć :slight_smile:

(Igorbugajski2) #3

Proszę bardzo. :smiley: Program NIE JEST mój. :smiley:

(Rradek22) #4

musisz poprostu zrobic instalke .exe

w czasie robienia instalki dodajesz plik .bat

a instalke zrobisz tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Inno-Setup, ... 12208.html

(Drobok) #5

@rradek, pomyliły ci się strony

@GOKOP to nie jest bat, nie każda aplikacja konsolowa jest skryptem powłoki. To jest napisane w pascalu / c lub innym pochodnym :slight_smile: Kod możesz uzyskać co najwyżej do assemblera :slight_smile:

(Igorbugajski2) #6

Wiem, że trochę odkopuje, ale aktualnie wiem w 101%, że to bat. Skąd? Otóż drobok, informacja o "wypakowaniu" była prawdą. :slight_smile:

Otóż kiedyś, jak podczas pozbywania się jakiegoś wirusa, zrobiłem coś, że ukryte pliki były widoczne (takie przezroczyste) i znalazłem na pulpicie plik o dziwnej nazwie. (.bat) Otwieram i co? Kod Ewolucji! :smiley: (tej gry w batchu do której dałem link)