Exel albo Calc Jakiej użyć formuły

Jaką trzeba użyć formułę żeby mi automatycznie sumowałem kolumny B,C,D i tak dalej

49393969792518968415.jpg

ART87 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zaznacz wszystkie komórki z liczbami np. w kolumnie B i kliknij na ten znaczek “E” nad tą kolumną :wink:

W excelu i calcu:

  • wpisz w komórce B8 formułę suma(B2:B7) i przeciągnij w prawo do końca interesującego cię zakresu

W excelu (czy w calcu to nie wiem):

-zaznacz cały interesujący scię zakres (czyli pewnie A1:M7) i skonwertuj na tabelę (w Excelu starszym niż 2003 - listę). Następnie w opcjach tej tabeli dodaj wiersz sumy.

W calcu wystarczy zaznaczyć komórkę pod słupkiem i nacisnąć niebieski symbol sumy Σ - w tym przypadku calc sam zaznaczy właściwe komórki do zsumowania.

:roll:

SilberPunkt , W excelu też tak można, zapomniałem o tym wspomnieć jako o kolejnej opcji. Ale to już nadrobione :slight_smile:

Natomiast nie wiem, czy w Calcu jest odpowiednik excelowskiej Tabeli danych. Wspomniałem o tabeli danych, bo choć inne podane tu metody też są OK, to jest to taki fajny twór, posiadający parę fajnych “bajerów”. Automatyczne sumowanie to jeden z nich, zresztą jednym kliknięciem można sobie wybrać funkcję “podliczającą” kolumny - suma, iloczyn, procent itp, itd. Dodatkowo: automatyczne formatowanie, automatyczne wypełnianie funkcją wszystkich komórek danej kolumny, plus operowanie na nazwach wierszy i zakresów przy tworzeniu formuł.

Oki udało się.Dzięki wszystkim :slight_smile: