Explorer błąd

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc. Otóż od 2 dni wyskakują mi błędy z explorer.exe

Dzieje się to gdy:

-Chce wejść do ikonki śmietnika

-Do mój komputer

-Do panelu sterowania

-Do Uruchom…

Wtedy pulpit robi się pusty wyskakuje komunikat że explorer.exe błąd.

Żadnego wirusa nie mam ( skanowałem 2 razy cały komputer)

A dzieje się to od czasu gdy chciałem “Posprzątać komputer” znaczy usuwałem nie potrzebne aplikacje itp.

I przez przypadek usunąłem coś związanego z ruterem i nie miałem internetu więc wziąłem przywracanie systemu i od tamtego czasu wyskakują mi te błędy.

Chciałem oczyścić wszystkie dyski bo i tak by się to przydało ale najpierw musiałbym zrzucić zdjęcia a przez ten błąd nie mogę tego zrobić.

Prosiłbym o wytłumaczenie tego krok po kroku bo nie znam się za bardzo na komputerach.

Z góry dziękuje :smiley:

Spróbuj sprawdzić integralność plików systemowych poleceniem sfc /scannow http://pcsupport.about.com/od/toolsofth … cannow.htm

Na początek spróbuj przywrócić systemu do stanu kiedy wszystko było dobrze.

Start - Wszystkie programy - Akcesoria - Narzędzia systemowe - Przywracanie systemu

Pobierz ShellExView (spolszczenie możesz znaleźć na dole strony).

Uruchom program z uprawnieniami Administratora, posortuj wszystkie elementy wg kolumny Microsoft , a następnie wyłącz wszystkie rozszerzenia oznaczone na różowo.

Zrestartuj system i sprawdź jak wygląda sytuacja. Jeśli będzie poprawa, to po kolei włączaj wcześniej wyłączone rozszerzenia, aż znajdziesz winowajcę.