Explorer - denerwujący problem!


(Hugster) #1

Witam.

Wczoraj chciałem odpalić film i explorer wywalił błąd (raport windowsa) i zaraz potem pokazał się taki sam raport z tym że WMPlayer'a. Od tego czasu większość plików nie rusza tylko wywala błąd explorera. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów a system 'stoi' prawie 3 miesiące. Więc wkurzony położyłem system od nowa. Zainstalowałem kodeki których używałem od zawsze i chodził każdy film! Odpalam pierwszy lepszy plik i ... znów widzę raport Windowsa "błąd explorera"! Diabli mnie borą mur.gif A muszę coś zrobić bo mam przygotowaną prezentacje i za diabła jej nie otworze przy takich problemach... mad.gif

Może ma ktoś z Was jakiś pomyśł?! Będę wdzięczny za każdą sugetie!

EDIT:

Dodam, że explorer 'wysypuje się' jedynie przy filmach. Po za nimi system działa bez problemów!


Pozdrawiam

Hugster


(Skiff) #2

Wiesz tak po prawdzie to wygląda na jakiś wirus, lub coś w tym stylu. Ewentualnie jeszcze złośliwość Windowsa (ponowne zainstalowanie pomimo tego, że raz nie pomogło może pomóc za drugim razem).


(adam9870) #3

Zainstalowałeś windowsa na takiego, który jest już zainstalowany, nie wykonując wcześniej formatowania partycji systemowej (tzw. reinstalka) ? Czy najpierw sformatowałeś partycję z zainstalowanym systemem, a dopiero potem zainstalowałeś system ?

Mi wygląda na coś w rodzaju konfliktu kodeków. Weź otwórz film i gdy będzie błąd to zrób zrzut ekranu dokładniejszych informacji o błędzie (opcja Szczegóły). A jeśli nie uda się to wejdź do panelu sterowania => narzędzia administracyjne => zarządzanie komputerem => Podgląd zdarzeń. Powinny tutaj być błędy, a w tym także ten dotyczący błędów o których już wspomniałeś.

Poza tym proszę podać jakich konkretnie kodeków używasz, czy instalowałeś coś ostatnio etc.


(Hugster) #4

Zapewniam że to nie wirus...

Zawsze robie pełne formatowanie (ntfs) i tak było i tym razem.

Co do kodeków to zawsze używałem tych samych i wszystko działało. W dniu kiedy pojawił się problem nic z softu nie było zmieniane.


(Monczkin) #5

Hugster proszę zmienić tytuł na konkretny.