Explorer - denerwujący problem!

Witam.

Wczoraj chciałem odpalić film i explorer wywalił błąd (raport windowsa) i zaraz potem pokazał się taki sam raport z tym że WMPlayer’a. Od tego czasu większość plików nie rusza tylko wywala błąd explorera. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów a system ‘stoi’ prawie 3 miesiące. Więc wkurzony położyłem system od nowa. Zainstalowałem kodeki których używałem od zawsze i chodził każdy film! Odpalam pierwszy lepszy plik i … znów widzę raport Windowsa “błąd explorera”! Diabli mnie borą mur.gif A muszę coś zrobić bo mam przygotowaną prezentacje i za diabła jej nie otworze przy takich problemach… mad.gif

Może ma ktoś z Was jakiś pomyśł?! Będę wdzięczny za każdą sugetie!

EDIT:

Dodam, że explorer ‘wysypuje się’ jedynie przy filmach. Po za nimi system działa bez problemów!


Pozdrawiam

Hugster

Wiesz tak po prawdzie to wygląda na jakiś wirus, lub coś w tym stylu. Ewentualnie jeszcze złośliwość Windowsa (ponowne zainstalowanie pomimo tego, że raz nie pomogło może pomóc za drugim razem).

Zainstalowałeś windowsa na takiego, który jest już zainstalowany, nie wykonując wcześniej formatowania partycji systemowej (tzw. reinstalka) ? Czy najpierw sformatowałeś partycję z zainstalowanym systemem, a dopiero potem zainstalowałeś system ?

Mi wygląda na coś w rodzaju konfliktu kodeków. Weź otwórz film i gdy będzie błąd to zrób zrzut ekranu dokładniejszych informacji o błędzie (opcja Szczegóły). A jeśli nie uda się to wejdź do panelu sterowania => narzędzia administracyjne => zarządzanie komputerem => Podgląd zdarzeń. Powinny tutaj być błędy, a w tym także ten dotyczący błędów o których już wspomniałeś.

Poza tym proszę podać jakich konkretnie kodeków używasz, czy instalowałeś coś ostatnio etc.

Zapewniam że to nie wirus…

Zawsze robie pełne formatowanie (ntfs) i tak było i tym razem.

Co do kodeków to zawsze używałem tych samych i wszystko działało. W dniu kiedy pojawił się problem nic z softu nie było zmieniane.

Hugster proszę zmienić tytuł na konkretny.