Explorer.exe Dziwny Przypadek

Witam Wszystkich na Forum. Mam dziwny problem dotyczący mojego WinXP Home. Natomiast nie mam ikonki głośności na pasku obok zegarka, ale zaraz opowiem dalej co i jak. Tak wiec gdy sobie normalnie pracuje, w nagłym momencie wyskakuje mi błąd explorer, ja wtedy klikam “nie wysyłaj” i znikają mi na parę sekund wszystkie ikonki z pulpitu, i zaraz wracają, a co jeszcze ciekawe to wtedy wraca również ikonka od regulacji głośności . Co mam robić aby taki problem zlikwidować. ??

Możesz spróbować przeczyścić system jakimś programem do tego przeznaczonym np CCleaner, Easycleaner itp, następnie włącz Windows Update i zainstaluj wszystkie aktualizacje systemu, zainstaluj wszelkie aktualizacje sterowników do Twojego sprzętu, zainstaluj najnowsze wersje programów (pomoże Ci program Updatestar)… niestety błędy explorera mogą być spowodowane dosłownie wszystkim… nawet uszkodzeniem sprzętu.

A tak w ogóle najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem będzie reinstalacja systemu - i to Ci polecam!

Powodzenia!

PWmeess , reinstalka dla takiej błahostki?

nomikoland , wklej to

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\SysTray]

"Services"=dword:0000001f

do notatnika, zapisz jaki fix_snd.reg (w polu typ pliku, zaznacz wszystkie pliki).

Zamknij notatnik, kliknij 2XLPM na typ pliku i dodaj wpis do rejestru. Po restarcie windows, sprawdź, czy zadziałało.

Niestety nie mogę dodać tego wpisu ponieważ jak zapisuje go tak “fix_snd.reg” to wywala mi taki Komunikat “nie można zaimportować … określony plik nie jest skryptem rejestru. Można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz Edytora rejestru”

A jaki Masz system?

To w start->uruchom wpisz regedit

i zlokalizuj HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\SysTray

a następnie sprawdź wartość Services

start -> uruchom -> cmd -> regsrv32 stobject.dll. jest to najlepsza metoda na rozwiazanie klopotow z explorer.exe.

Mam Windows XP Home pl. A wartość “Services” to : “1f”

A jak wpisać poprawnie ta komendę w konsoli “cmd” ??

Tam jest mały błąd, powinno być:

regsvr32 stobject.dll

Wpisujesz i dajesz enter.

Wyskoczyl mi komunikat :

“Funkcja DllRegisterServer w stobject.dll powiodła sie”