Explorer.exe - nie chce w ogóle działać

Witam serdecznie. Mam problem z netbookiem - nie mogę uruchomić explorer.exe tudzież żaden inny plik typu .exe w żaden sposób. Gdy próbuję nawet poprzez ctrl+alt+del, oczywiście są procesy uruchomione, ale żadnych aplikacji. Gdy próbuję “uruchom” i wpisuję “explorer.exe” otwiera mi się znane okno “Otwórz za pomocą”. Jest to windows XP ale nie wiem jaki SP (domyślam się, że 2). Jest oczywiście możliwość sformatowania, ale tutaj kolejny mur: brak napędu CD/DVD. Próbowałem poprzez fleszkę ale system z łatwością omija ten krok przeskakując do pustego ekranu pulpitu. Jeżeli był post dotyczący tego, przepraszam za ponowne zawracanie głowy. Proszę o szybką pomoc.

W menedżerze zadań daj uruchom i wpisz regedit. Następnie HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > FileExts > i odnajdź .exe i usuń wpisy. Zresetuj system. Być może zadziała.

co do usb to musisz w biosie uruchomić usb support lub coś takiego później przejść do bootowania i tam zmienić kolejność albo podczas uruchamiania(powinno pisać jak włączyć)uruchomić boot menu(od klawisza F8 do F12) i wtedy wybierasz usb albo nazwet pendrive/dysku zewnętrznego

@Jan Szatan niestety, ale nawet przy próbie uruchomienia regedit pojawia mi się okno “uruchom za pomocą” i żaden program inny nie może mi uruchomić potrzebnej aplikacji.

@pawcio1212 Próbowałem w biosie i bootloaderze to co napisałeś już wcześniej, system widzi fleszkę, ale gdy potwierdzę, że chcę by z tego uruchamiało, to zachowuje się jakby niczego nie było. Jak wpadnie mi w ręcę zewnętrzny odtwarzacz CD/DVD to będę jeszcze próbował, bo nie widzę innej możliwości. Chyba, że ktoś ma inny pomysł

Dodane 26.08.2011 (Pt) 5:07

Na prawdę błagam o pomoc.