Explorer.EXE nie może wykonać serwera

Mam problem z Windowsem 7. Więc sprawa wygląda tak (przykładów jest więcej):

::{26EE668-A0A-44D7-BEB064C98683}\5::{BB06C0E4-D293-8A90-CB05B6477EEE}

jak się o system nie dba to teraz można go stawiać na nowo

W jakim sensie “nie dba” ???

Problem pojawił się po ponownym uruchamiaiu komputera. Przeprowadziłem też pełny skan systemu pod kątem wirusów i nic się nie znalazło. AdwCleaner też zero znajdziek.

czyścisz cclenrem i defragmentujesz dysk? przeskanuj MBAM bo ADWclener to nie jest antywir

Uruchom system w trybie awaryjnym, i zainteresuj się tym, co masz w autostarcie.

Przeczyściłem Ccleanerem. Jako antywirusa używam Avast free antivirus 2016. Malwarebytes nic nie znalazł. Wydaje mi się, że przy moim użytkowaniu tego typu programy są zbędne.

Dodatkowo problem występuje w każdej odmianie trybu awaryjnego.

W autostarcie nic nie ma (również w msconfig.exe).

A możesz uruchomić system w trybie selektywnym ?

tip: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/run-selective-startup-system-configuration#1TC=windows-7

Zawsze uruchamiam w selektywnym. Mam wyłączoną część usług i całe poza antywirusem uruchamianie.

Przeprowadziłem też test pamięci przy użyciu Memtest86+ 5.01 - nie ma większych błędów.

Jasne. To dalej już sam sobie dasz radę.

Tryb diagnostyczny (wszystkie usługi wyłączone) także nie przyniósł rezultatu.

Z tego co przeczytałem, rozwiązaniem byłoby utworzenie nowego konta.

Zauważyłem, że proces explorer.exe jest tylko na moim koncie. konto SYSTEM ma ten proces wyłączony.

Z identyfikatora klucza który podałeś na wstępie, można wnioskować że jakaś usługa się wywala. Nie jest to usługa standardowa, więc być może być to jakiś program uruchamiany w trybie usługi, zależny od innej usługi systemowej.

Co do pytania, odpowiedź znajdziesz tu: https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc784390(v=ws.10).aspx

Nooo tylko, że…

Nazwa ‘dsadd’ nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

To na jakiś inny system instrukcja. A konkretnie na Windows server 2008.

Z ciekawości zapytam: masz komputer podłączony do serwera z AD (lub z zainstalowanym Windows Server) ?

net user nazwa_użytkownika /add

 

 

Nie nie mam.

Tyle to sam się dowiedziałem. A jak zrobić konto z uprawnieniami administratora?

Polecenie aktywujące konto Administracyjne : net user Administrator /active:yes

Dodawanie użytkownikowi uprawnień administracyjnych : net localgroup Administratorzy [użytkownik] /add

net localgroup nazwa_grupy nazwa_użytkownika /add

Gdzie oczywiście nazwa użytkownika - to nazwa użytkownika którego utworzyłeś, a nazwa grupy - to Administratorzy.

:slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc.

Problem rozwiązany =) Po prostu profil użytkownika został uszkodzony podczas intensywnego instalowania software’u.

Temat uważam za zamknięty.