Explorer.exe - niewłaściwie zainicjowany (0xc0000006) [XP]

Witam.

Dziś miałem nieco problemów ze swoim sprzętem (laptop). Na początku nie chciał odpalić systemu po restarcie i wcześniejszym zwieszeniu - brakowało mu pliku c:/windows/system32/config/system

Po odzyskaniu (poprzez kopię z folderu repair) nie chce uruchomić mi konta użytkownika. Próbowałem poprzez tryb awaryjny, konto zwykłe, konto administratora i nic - tylko ten błąd:

Explorer.exe - Błąd aplikacji

Aplikacja została niewłaściwie zainicjowana (0xc0000006). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.

Błąd ten wywala zaraz po próbie zalogowania użytkownika (nic nie zdąży się załadować, prócz tapety pulpitu). Błąd wyświetla się w okienku windowsowskim. Po kliknięciu OK przenosi mnie do wyboru użytkowników.

Jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Witam,

przeczytaj info z tego linku:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1673726.html#8104697

może Ci to w jakiś sposób pomoże. Jeżeli nie to wejdź do trybu awaryjnego.

Otwórz konsolę komend ( START >> Uruchom jako… >> cmd ) i wpisz:

sfc /scannow

Powyższa komenda skanuje system plików systemu. Jak to ładnie MS określił: “(…) zastępuje niepoprawne wersje plików poprawnymi wersjami firmy Microsoft”. :slight_smile:

Czytałem ten temat na elektrodzie przed napisaniem tematu. Pisałem, że tryb awaryjny również kaput… Co do próby naprawy to również nici z tego, bo wraz z ręcznym skopiowaniem wcześniejszego pliku ‘system’ zniknął mi system win xp z widoku w konsoli odzyskiwania systemu.

Na tyle dobrze ze mam drugi system (win 8) tak więc chyba skopiuje dane i zrobię format…

Dodane 03.01.2012 (Wt) 17:04

Teraz się zorientowałem, że dysku C:/ już w ogóle nie widzę. Nie mam szans na skopiowanie - ani poprzez drugi system, ani poprzez system z płyty - pisze, że należy go wpierw sformatować…

Czy ma ktoś pomysł jak odzyskać dane z tego dysku? Czy idzie uniknąć jego czyszczenia?

Dodane 04.01.2012 (Śr) 21:37

@update2

Odzyskałem wszystkie dane programem Easy Recovery - polecam :wink: