Explorer.EXE-problem

Mam jakies błędy w Explorer.EXE-podaję log z dr.Watson.Wystepują w czasie używania “Szukaj”-po skończeniu wyszukiwania wyskakuje okno z info,że aplikacja zostanie zamknięta.

Z logu skopiowałam część informacji.

*** ERROR: Symbol file could not be found. Defaulted to export symbols for C:\WINDOWS\system32\ntdll.dll - 

funkcja: ntdll!KiFastSystemCallRet


*----> Wsteczne śledzenie stosu <----*

*** ERROR: Symbol file could not be found. Defaulted to export symbols for C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll - 

WARNING: Stack unwind information not available. Following frames may be wrong.

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for C:\WINDOWS\Explorer.EXE

*** ERROR: Symbol file could not be found. Defaulted to export symbols for C:\WINDOWS\system32\kernel32.dll -
Naprawa/reinstalacja Internet Explorera


1. Odblokowanie możliwosci reinstalacji Internet Explorera przez edycję rejestru.

Start >> Uruchom >> regedit

Przechodzimy do klucza:


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}


Zmieniamy wartość wpisu IsInstalled z 1 na 0


Ściągamy i instalujemy Internet Explorer ze strony downloadu M$ bądź wkładamy płytę z odpowiednią wersją systemu do czytnika i w uruchom wpisujemy: sfc /scannow



2.

iexplore /rereg



Polecenie służy do przerejestrowywania wszystkich bibliotek używanych przez IE.

Uwaga! Przełącznik obsługuje Windows XP zaopatrzony w SP2


3.

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%Infie.inf



Płyta systemowa w czytniku, a polecenia obsługiwane jest z uruchom.

Jak tam szkodniki.

Na początek zrób to:

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow,po chkdsk i sfc spacja - dla komendy sfc włóż płytę z XP do napędu CD(płyta musi mieć zintegrowany dodatek SP jaki masz zainstalowany w systemie).

"Szkodników"nie mam od dawna.Przynajmniej moje programy ich nie wykrywają (KAV i inne),teraz jeszcze robiłam skan Pandą on-line.

Ok,zrobię jak radzisz,płytka jest z SP2.

P.S. Wykonałam polecenie chkdsk,zaraz po uruchomieniu komputera wyleciały jakieś biblioteki Opery,po następnym restarcie juz było ok.Ponownie wpisałam polecenie chkdsk ale w trybie tylko do odczytu i wynika,że znów są błędy,teraz to juz nie wiem co mam dalej robić.Wykonam jeszcze polecenie sfc /scannow ale tu mam pytanie- jak to robiłam ostatnio(z płytą systemu w stacji dysków)to pojawił sie monit o wyszukanie jakichś plików z lokalizacji i prośba o jej wskazanie-tu nie rozumiem,którą mam wskazać skoro płytka z systemem jest w stacji?Pytam, bo jeśli znów tak będzie to chcę wiedzieć co mam z tym zrobić.

operadll1sv.th.jpg

chkdsk22io.th.jpg

Chkdsk wszystkich partycji wykonaj z konsoli R.

SFC - lokalizację podajesz napęd CD z płytą XP,nieraz jak masz dwa napędy CD płyta z systemem XP ma być włożona do tego z którego instalowałaś system.