Explorer.exe - proces, który nie uruchamia się automatycznie, wariuje,

Mam problem, obecnie mój laptop ma już te 7 lat i chyba nie jest z nim najlepiej. System to windows 7.
Problemy to:
-nie włączający się explorer.exe przy uruchomieniu (po włączeniu komputera muszę go włączać ręcznie (ctrl+alt+delete->menadżer zadań)) i czasem się zdarzy przy pracy, że się na chwilę wyłączy.
-czasem wyskakuje blue screen, zwłaszcza, gdy odtwarzane jest video. Pewnie będę musiał memtest wykonać, ale nie mam wolnego pendrive’a, więc pewnie zrobię go w weekend.

Jeszcze dodam, że oprócz Windowsa mam Ubuntu zainstalowane.

Daj logi FRST i możesz jeszcze uruchomić konsolę cmd z uprawnieniami administratora i wpisać “/sfc scannow”

Addition.txt (45,5 KB)
Shortcut.txt (54,7 KB)
FRST.txt (49,7 KB)
Dodane

  1. Odinstaluj CloudNet
  2. FireFox. Twój główny profil jest poprawny, ale ten już nie
    C:\Users\Jakub\AppData\Roaming\Firefox\Firefox\Profiles\ng75x27z.default-1474723428033 [2017-02-15]
    Musisz ponownie zresetowac FireFox
  3. Główny i jedyny profil w Chrome jest zainfekowany. Zresetuj Chrome.
  4. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. E:\pobrane
    fixlist.txt (3,1 KB)
  5. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  6. Po restarcie wklej plik wynikowy.
1 polubienie

Wielkie dzięki iJuliusz, Cloudnet usunąłem z panelu sterowania, tyle że tam pisało czy chcesz usunąć tego z listy, bo coś tam nie rozpoznawało, więc usunąłem z listy, zresetowałem firefox i chrome i zrobiłem to z tym fixlist i po restarcie ten plik wklejam. Dodam, że po restarcie explorer.exe hula znakomicie od razu się włączyłFixlog.txt (10,7 KB)

To jeszcze nie koniec.
Przeanalizowałem pliki wysłane do VirusTotal.
obraz
Teraz musisz ponownie przeskanować FRST, wklej nowe pliki

1 polubienie

Addition.txt (53,4 KB) FRST.txt (40,3 KB)

2 posty wklejam, bo mi pisało “Przepraszamy, nowi użytkownicy mogą dodać tylko 2 linki we wpisie.” Dlatego tu jeszcze wrzucam shortcut. No to chyba muszę spróbować nowego antywirusa, bo na razie mam Comodo.
Shortcut.txt (56,7 KB)

Że się tak wtrącę do tematu: chyba nauczyć korzystać z komputera, a nie próbować nowego antywirusa!

Że tak wtrącę do tematu (choć nie lubię): Masz czasami trafne i pomocne spostrzeżenia.
Ale nie tym razem

@Morgotheron25
Nowy plik do zastosowania.
fixlist.txt (808 bajtów)
Wklej plik wynikowy, muszę zerknąć do katalogu z potencjalnym wirusem.

2 polubienia

Pff.
Antywirus to wirus.

Trzeba się nauczyć poruszać po internetach, a wirusów nie będzie.

Oto plik wynikowy: Fixlog.txt (3,1 KB)

Oto ostatni plik do użycia. Usunie katalog z zawirusowanym plikiem i CloudNet.
fixlist.txt (247 bajtów)
I oczywiście wklej plik wynikowy.

(…)

1 polubienie

Oto fixlog Fixlog.txt (987 bajtów)

Skrypt wykonał się właściwie.
Jeśli system odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

1 polubienie

Super, wielkie dzięki iJuliusz za pomoc, komputer o wiele lepiej śmiga.

1 polubienie

Explorer przy uruchomieniu komputera działa znakomicie.

Niestety, pojawił się kolejny problem mianowicie w trakcie użytkowania co jakiś czas explorer.exe się wyłącza. Np. pół godziny siedzę sobie na komuterze i nagle ikony znikają dolny pasek też tylko tapeta sama zostaje.

Czyli nadal coś nie tak.
Najpierw skan TDSSKiller
Daj znać czy coś znalazło

1 polubienie

Znalazło jakieś malware

Należy usunąć.
Kolejnym skaner to HitmanPro
Przeskanuj i wrzuć wynik do analizy.