Explorer.exe restart loop


(HaShyShU) #1

Witam, 

Pracuję w firmie w której wszystkie komputery są w domenie na Windowsie 10 Pro, od niedawna tj. 14-01-2017 zaczął się pojawiać na kilku maszynach problem restartującego się explorera.exe zaraz po uruchomieniu komputera (nawet na czystej, świeżej instalacji)

Wygląda to tak https://youtu.be/9_IaHVRpS9w

Dodam że problem pojawia się na kilku użytkownikach domeny oraz na Administratorze komputera (Wbudowane konto Administratora), a na kilku innych nie ma żadnych problemów (mimo że konfiguracja wszystkich **** jest dokładnie taka sama)

Wykonywałem już skany typu chkdsk sfc, były instalowane najnowsze sterowniki do wszystkiego ... dosłownie wszystkiego jednak nic nie pomaga.


(StompingFly17881) #2

Wyłącz explorer.exe za pomocą Menedżera Zadań, a następnie uruchom go ponownie tworząc nowe zadanie oraz wpisując w miejsce tekstowe dla nowego zadania explorer. Jeżeli nadal będzie się w ten sposób działo to znaczy, że eksplorator plików znajduje jakiś błąd, a aby go naprawić uruchamia się ponownie. Spróbuj oczyścić rejest oraz ewentualnie zainstalować ADWCleaner, który oczyści komputer.


(HaShyShU) #3

Dzięki za odpowiedź jednakże nie pomogło

Ale udało nam się znaleźć rozwiązanie, okazuje się że nasza domena w firmie ma jakiś problem z komunikacją z komputerami i na tych na których pojawia się problem restart loop wystarczy usunąć i dodać ponownie użytkowników tak aby wymusić odświeżenie …