Explorer.exe zajmuje dużo ram'u na XP

Witam. Nie wiem czy to normalne, ale po długim czasie pracy pc explorer.exe zajmował mi ponad 50MB ramu. Normalnie proces ten zajmuje ok20MB ramu. Czy to normalne że użycie pamięci przez ten proces tak rośnie?

ps.Nie wiem też czemu, ale jak zamykam np firefoxa to w menadżerze zadań nadal go widać dłuższy czas.

Tak, po długim czasie pracy jak najbardziej normalne. Jeśli chodzi o to że firefoxa proces dalej widnieje w menadżerze zadań, nawet po zamknięciu okna przeglądarki, to jest to zazwyczaj przyczyna dużej ilości zainstalowanych dodatków.

Ale to dosłownie po minucie się pojawia takie zużycie. Wystarczy, że otworzę okienko explorera, tzn jakikolwiek folder. Jeśli tego nie zrobię, ani nie otworzę mój komputer jest normalnie tzn w granicach 20MB:/

Zrób aktualizacje i wykonaj pełny skan systemu tym narzędziem http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html , co znajdzie to usuń, możliwe że będzie potrzebny restart kompa. Towarzyszą przy tym jakieś zwiechy systemu, zamulanie?

Speed-X użyj go a na pewno nie pożałujesz, jest on wstanie załatać wycieki pamięci w Longhornie więc z XP nie powinno być problemu.

Powiem szczerze, że to jest normalne, tym bardziej jeśli otwierasz folder z obrazkami, filmami. Wtedy ich miniaturki są po prostu ładowane do pamięci i tam przechowywane przez pewien czas.

Zużycie pamięci jak na moje oko też jest w pełni normalne.

deFco247 zaufam Tobie, że to normalne, ale czemu jak zamknę to nie spada do tych 20MB tylko nadal 40MB zajmuje explorer?

Cyba91 zawieszanie się systemu jest, ale to chyba jakaś przyczyna sprzętowa:/ Próbowałem je rozwiązać, i teraz udało mi się tyle, że nie zawiesza się podczas bootowania (zmieniłem ustawienia biosu i podpięcie kabli do dysku), tylko zawiesza się tak do ok. 3min po starcie :o Malwarebytes już ściągam i przeskanuję.

danyll , jak zamykasz programy ich biblioteki są po prostu nadal w pamięci 50mb dla explorer.exe to tak jak pisze deFco247 to naprawdę nic podejrzanego.Możesz z importować do rejestru wartość którą podam poniżej,co będzie wywalać nie używane dll z pamięci.

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDLL]

@="1"

zapisz jako .reg i dodaj do rejestru.

Zrobiłem to. Chciałem tym malwarebytes zeskanować jednak dochodzi do jakiegoś tam momentu skanowania i tak jakby odcinało zasilanie dysku, słychać że coś się przełącza i restart pc:/ Nie wiem czy dobrze się zainstalował program ten czy to wina dysku:/

Zrób skan OTL i umieść logi w dziale bezpieczeństwo

Ja słyszałem, że to mit, który niczego nie zmienia, bo system robi to automatycznie.

A tak swoją drogą, to co ci tak żal tych 30 MB RAM?

Pablo55 , tak jak piszesz to tylko mit ,z tym że mit to, to co słyszałeś,system nie robi tego automatycznie.

Powiem, że dzisiaj uruchomiłem pc i tylko za pierwszym razem mi się zaciął, ale dopiero po uruchomieniu przeglądarki. Restart i wszystko ładnie chodziło, uruchomiłem program do czyszczenia rejestru który znalazł sporo błędów (ponad 170), a później przeskanowałem Malwarebytes bez najmniejszych problemów wykonując skanowanie pełne.

Co do optymalizacji systemu itd to chyba już wszystko zrobiłem co się przydaje. Przy uruchomionym internecie pisząc tego posta mam takie usługi w menadżerze: menadzer.th.jpg

Wygląda ok .Czyli co poprawa?

Niby poprawa. Na pewno lepiej niż było. Jednak jakby się jeszcze udało wyeliminować to zawieszenie po pierwszym uruchomieniu, które jest tak do ok 1-2minuty po pokazaniu pulpitu to by było super:) Ale Dziś jak piszę za pierwszym razem się zawiesił dopiero po uruchomieniu przeglądarki internetowej, uruchomić się normalnie uruchomił.

Możesz zróć skan OTL ,lub popatrz w podgląd zdarzeń>aplikacja i system czy nie ma tam zdarzeń na temat zawieszenia,braku reakcji,zablokowaniu powłoki itp i ewentualnie co to powoduje.

Nie wiem czemu, ale już działa poprawnie, tzn zwalnia pamięć explorer.exe po zamknięciu okien, a przy ich uruchomieniu to do ok 30MB wzrasta (nie do 40 jak poprzednio) i jak zamknę to spada do ~25MB tak jak powinno być:) Chyba zamknięcie jakiejś usługi w services.msc pomogło, ale niestety nie pamiętam jaką ostatnio wyłączyłem.

W usługach na xpku nie ma raczej nic co by mogło taki efekt przynieść,raczej to przez te klucze rejestru.

Heh też tak myślę, bo czyściłem i kompaktowałem rejestr. Ale i usługi wyłączałem, do tego stopnia, że mam 15 przy starcie systemu:)