Explorer.exe zawiesza się. Nie mogę m.in wyłączyc komputera

Witam już parę dni mam problem z moim laptopem a mianowicie z explorerem.exe. Szukałem rozwiązania w google, na 2 innych forach i nikt mi nie mógł pomóc teraz spróbuje tutaj :slight_smile: A więc moje najwieksze problemy to:

  • nie mogę wyłączyć ani uruchomić laptop ponownie

  • nie mogę nic zainstalować (na innym forum polecili mi żebym przeskanował laptopa MBAM’em no więc pobrałem wersje portable programu ale nawet wersji portable nie moge odpalić ;/)

  • wpadlem na pomysl uruchomienia mbam i przeskanowaniu kompa przez system awaryjny ale kiedy wciskam z Shiftem “Uruchom ponownie” nic się nie dzieje ;o poprostu nie mogę wejsc nawet w tryb awaryjny!

  • mam również czasami problemy z dyskiem gdyż działa na 100%. To chyba niema nic wspolnego z explorerem ale dla pewnosci wspomniałem o tym.

To że nie mogę nic zainstalować ani odpalać nowych aplikacji i wyłączać komputera jest bardzo irytujące i proszę o pomoc. Cała nadzieja w was :slight_smile:

zapomniałem dodać jak komputer reaguje podczas tych problemów. Gdy chce wylączyć uruchomić ponownie czy włączyć tryb awaryjny laptop nie reaguje w ogóle. Gdy chce uruchomić instalacje czy np ten dopiero co sciagniety program portable folder całkowicie się wiesza i muszę na nowo uruchamiać explorer.exe. Bardzo proszę o jakiekolwiek pomysły żeby rozwiązac ten problem.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

To raczej pasuje do działlu bezpieczństwo (jakaś infekcja) logi z otl wstaw, a samemu możesz zrobic bootowalnego pena z np dr wrebem i przeskanować laptopa,

wstawiłbym ale jak mam to zrobić jeśli aplikacja w ogóle się nie odpala… Tak jak wczesniej pisałem nastepuje zwiecha folderu w którym mam otl i musze na nowo uruchamiać explorer.exe żeby folder zniknął. Z pulpitu tez próbowałem uruchomić, 0 reakcji. A jak mam zrobić bootowalnego pen drive z Dr webem jak do tego potrzebna jest aplikacja której i tak nie uruchomie?

Do przedstawienia logów na niestartującym systemi użyj farbarhttp://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/

Tak czy inaczej do sciąniecia z netu farbara jak i wykonania ewentualnie pendriva z skanerem potrzebny będzie inny komp

Ok zrobilem bootowalnego pena z Dr Webem jak teraz zmienić bootowanie na usb w Windows 8??

W biosie , zaraz po starcie F2 w disk priority ustawiasz oraz removable device kolejność.Umnie w asusie jest F2 ale w różnych laptopach są różne klawisze sprawdz

http://pclive.pl/porady-komputerowe/sprzet/jak-wejsc-do-biosu-laptop-komputer-pc.html

Dzięki za zainteresowanie tematem :slight_smile: Zmieniłem kolejność ale komputer włącza się normalnie więc pewnie źle zrobiłem tego pena. Na pen drivie mam tylko folder “Boot”. Mam zrobić obraz tego w Deamonie czy jak? Jestem laikiem. :frowning: Screen w załączniku.

Do zrobienia bootowalnego pendriva możesz użyć Yumi albo sardu lub unetbootin, ( pendrive najpierw musi być  sformatowany do fat 32)

http://poradyisztuczki.blogspot.com/2011/08/yumi-multiboot-usb-creator-budowa.html

Dziś po tygodniu mój komputer przeszedł chyba cudowne uzdrowienie :open_mouth: Wyłącza się a aplikacje instalują się wstawiłem logi OTL żeby jednak sprawdzić czy wszystko gra:

Odinstaluj:

SquirrelWeb

Mobogenie

Lollipop

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Szukaj i później Usuń.

Pokaż nowy log z OTL bez Extras.

http://wklej.org/id/1230633/

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:OTL
CHR - Extension: Widget context = C:\Users\dafuck17\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ombmmloebnfnpehgjnmkcgoegfachobp\3.0_0\
O3:[b]64bit:[/b] - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [LManager] File not found
O4 - HKLM..\Run: [mcui_exe] "C:\Program Files\McAfee.com\Agent\mcagent.exe" /runkey File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-625432672-3887842197-738843725-1002..\Run: [AdobeBridge] File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-625432672-3887842197-738843725-1002..\Run: [ChomikBox] E:\Programy\chomikbox.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-625432672-3887842197-738843725-1002..\RunOnce: [Uninstall C:\Users\dafuck17\AppData\Local\Microsoft\SkyDrive\16.4.6013.0910\amd64] C:\Windows\system32\cmd.exe /q /c rmdir /s /q "C:\Users\dafuck17\AppData\Local\Microsoft\SkyDrive\16.4.6013.0910\amd64" File not found
[2014-01-09 20:51:48 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\boost_interprocess
[2014-01-09 20:47:18 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\AdwCleaner

Kliknij Wykonaj skrypt Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

dzięki za pomoc narazie wszystko śmiga pozdrawiam. :slight_smile:

Przepraszam za odświeżanie tematu ale problem opisany powyżej wrócił. :/ 

Noo ale co z tego jak cały czas pokazuje się…  

http://speedy.sh/8gtrJ/WP-20140217-004.jpg

i dalej nic…

 

Pomóżcie :frowning:

Na niektórych komputerach występuje problem z uruchomieniem Dr Web Live, bo to zależy od sprzętu.

Takie skanery stosuje się głównie do usuwania wirusów infekujących pliki wykonywalne.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool 64-Bit Version

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

Raporty umieść na wklej.org i podaj link.

Dzięki za odpowiedz :slight_smile:

Następnym razem napisz prawdę, bo podobno problem miał dotyczyć tylko explorer.exe.

Przywracanie komputera do stanu z wcześniejszego punktu w czasie:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

No tak, przepraszam trochę źle sformuowałem temat bo explorer exe nie byl jedynym problemem. Ale w pierwszym poście już pisze wszystko co się dzieje :slight_smile:

Po uruchomieniu komputera wyskoczył jakiś błąd przywracania systemu i że zakończyło sie ono niepowodzeniem ale te problemy które miałem znikły i mogłem przeskanować to tym Farbarem. 

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

HKU\.DEFAULT\...\RunOnce: [IsMyWinLockerReboot] - msiexec.exe /qn /x{voidguid}
HKU\S-1-5-19\...\RunOnce: [IsMyWinLockerReboot] - msiexec.exe /qn /x{voidguid}
HKU\S-1-5-20\...\RunOnce: [IsMyWinLockerReboot] - msiexec.exe /qn /x{voidguid}
FF Extension: Widget context - C:\Users\dafuck17\AppData\Roaming\Mozilla\Extensions\{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}\{140A2D0E-85CC-4ed3-9BA5-8FA35DA7FABA}.xpi [2013-12-12]
CHR Extension: (Widget context) - C:\Users\dafuck17\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ombmmloebnfnpehgjnmkcgoegfachobp [2013-12-25]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gdnafjfahbdfphihncgadbegiaebehio] - C:\Program Files (x86)\SquirrelWeb\gdnafjfahbdfphihncgadbegiaebehio.crx [2013-12-25]
C:\ProgramData\boost_interprocess
C:\Users\dafuck17\AppData\Local\Temp\*.dll
C:\Users\dafuck17\AppData\Local\Temp\*.exe

Uruchom FRST i kliknij Fix.

Później skasuj folder C:\FRST

Narazie wszystko śmiga i oby tak jak najdłużej :D Wielkie dzięki! :)