Export wiadomości z Windows Live do Ms Outlook 2003

Witam

Czy ktoś zna jakiś dobry i sprawdzony sposób na wyexportowanie wiadomości pocztowych i książki adresowej z Windows Live do Ms Outlook-a 2003 lub 2007 (w wersji 2007 nie testowałem jeszcze).

Być może ktoś kiedyś już z tym walczył.

Oczywiście rozwiązanie umożliwiające import z poziomu Ms Outlooka również mnie interesuje

Próbowałem już różnych rozwiązań (w tym przeciągania plików eml do MS Outlooka) jednak nie udało mi się znaleźć sensownie działającego a do zaimportowania mam jakieś 25GB poczty w miarę pilnie dlatego też proszę o pomoc.

Natywnego wsparcia zarówno z jednej jak i drugiej strony producent oprogramowania oczywiście nie przewidział niestety.

Pozdrawiam

Adam Wiechoczek

… doprawdy ? http://support.microsoft.com/kb/980534

Tutaj zaś temat jest omówiony szerzej: http://www.howto-outlook.com/howto/migratefromoewlm.htm

To również próbowałem na Windows 7 64bit.

Wyrzuca błąd protokołu MAPI i nie robi kompletnie nic więcej. Być może dlatego że nie mam serwera Exchange a może dlatego, iż zgodnie z podanym linkiem do supportu jest to export do Outlook-a 2010 - na takowego zaś nie posiadam licencji.

"

Eksportowanie wiadomości e-mail z programu Poczta usługi Windows Live do programu Microsoft Outlook 2010:

"

Googlowałem w tym temacie i opinie były takie że to niestety ale nie działa na 64bitowym systemie. Nie testowałem na 32bitowym więc nie wiem.

Generalnie spędziłem nad tematem dzisiaj kilka godzin zanim zwróciłem się z zapytaniem.

Ja zaś myślę że wersja systemu nie ma tu znaczenia (podobnie jak wersja Outlooka). Problemem któremu natomiast należałoby się przyjrzeć bliżej jest “błąd protokołu MAPI” o którym piszesz. Być może ma to związek z rozmiarem skrzynki odbiorczej - 25 GB plik PST/OST może być po prostu nie do przełknięcia.

Tu faktycznie może być problem gdyż rozmiar z wagą poczty do importu pliku pst wg mojej wiedzy jest ograniczony do około 16GB (mogę się mylić ale empirycznie mi tak kiedyś wyszło).

Spróbuję z mniejszą ilością danych aczkolwiek dostęp do tego komputera będę miał dopiero w czwartek.

Na szczęście znakomita większość tej poczty do Live-a została zaimportowana z plików dbx z OE więc tu export do MS Outlooka jest prosty. Co najwyżej będzie tych plików pst kilka.

Użytkownik długo nie popracował na Live po wymianie komputera więc może uda mi się problem obejść

Pozdrawiam

AdamW