ExpressCard34 do slotu 54

Czołem

Mam takie pytanie, czy posiadając w laptopie slot na express card 54 mogę w jakiś sposób podłączyć doń express card 34? Czy są jakieś przejściówki, czy coś w tym stylu?Bo chciałbym dokupić express card to usb, a te są często jako express card 34.

Pozdrawiam

Witam,

Gniazda ExpressCard zarówno w wersji 54mm jak i 34mm mają takie samo złącze. Różnią się tylko szerokością.

Na stronie http://en.wikipedia.org/wiki/Express_card widać oba typy kart.

Cytując w/w stronę: “The 34 mm form factor cards fit into both 34 mm and 54 mm card slots via a diagonal guide in the rear of the 54 mm slot that guides the card to the connector.”

Kartę w formacie 34mm będzie można podłączyć bez problemu do gniazda 54mm. Sam mam gniazdo 54mm w laptopie i tuner tv pinnacle’a w formacie 34mm.

Do tunera był dołączony dodatkowy element który pomagał w prawidłowym pozycjonowaniu karty w gnieździe. Jeśli wybrana karta takiego elementu nie ma, to można spojrzeć

do gniazda w laptopie, i delikatnie celować kartą aż się trafi w styki. Minusem będzie to, że tak zamocowana karta będzie się tylko trzymać na stykach, nie na ściankach gniazda.