F.E.A.R. 3 - gra ścina się

Witam, mam problem z grą w temacie, ponieważ podczas grania (gdzie gra chodzi płynnie) nagle zetnie mi się, ale gdy odczekam kilka minut, to jakoś się “ruszy” i dalej idzie płynnie, lecz po jakimś czasie problem się powtarza. Z początku myślałem, że to z procek nie daje rady, bo w sumie jadę na średnich ustawieniach grafiki, lecz gdy wychodzę do windowsa za pomocą Ctrl + Alt + Del procek pracuje na spokojnym 10-cio procentowym obciążeniu. Więc stąd moje pytanie, co jest nie tak, skoro gra się ścina, a procek nie jest obciążony maksymalnie? Grę kupiłem oryginalną, gra poprzez Steam, więc żadne pirackie modyfikacje nie były użyte podczas instalacji. Z góry dzięki za pomoc

 

O jakim sprzęcie mówimy ? Podaj specyfikację komputera.

Windows XP Home Edition 32-bit, Service Pack 3, AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 4200 + 2,21 GHz, 4 GB RAM (wykrywa 3 GB), ATI Radeon HD 5600 Series 1 GB

Sterowniki graficzne aktualne?

Jakie masz temperatury ?

Tak, sterowniki są aktualne. na tym samym sprzęcie grałem we wszystkie poprzednie części F.E.A.R. i z żadną nie miałem problemów.

Fear 3 ma troszkę wyższe wymagania. Może procek nie nadąża.

Dokładnie, nawet nie jest na min.

 

A to, że pokazuje Ci 10% nie jest wskażnikiem obciążenia gry tylko system + gra w tle.

No tak, ma wyższe, ale jak napisałem wczesniej, po wyjściu do windowsa w trakcie gry, procek chodzi na ok 10%. A poza tym momentami gdzie się zetnie, to gra chodzi płynnie. Nie tnie się przez cały czas. Czytałem kiedyś o silnikach napędzających grę, to może tutaj tkwi problem?

Procesor i karta graficzna (nie podałeś dokładnego modelu) są  zbyt słabe do tej gry. Obniż detale.

Twój procek chodzi na 10% jak zminimalizujesz grę a nie w grze. To kolosalna różnica.

Popatrz czy czasem nie zaczyna mielić dyskiem jak są zacięcia, bo może mu ramu zaczyna brakować.

Zacina się widocznie w bardziej obciążających momentach w grze. Nic z tym nie zrobisz poza obniżeniem detali.

Tak też już zrobiłem, obniżyłem maksymalnie detale. I problem się potwarza. No cóż, chyba jednak czas zainwestować w coś młodszego i pozbyć się dziadka… :confused: Co do karty graficznej, podałem chyba wystarczające informacje :wink:

gremlin3110

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.