F-Secure Anti-Virus 2009, blokada instalacji programów z CD

Zainstalowałam w/w AV z płytki CD zamieszczonej w KŚ i nie mogę dojść do ładu z komputerem. Przed chwilą usiłowałam przeprowadzić instalację oryginalnego, zakupionego programu i już myślałam, że albo wysiadła mi nagrywarka, albo, że plyta jest uszkodzona. Coś mnie tknęło i wyłączyłam AV, instalacja ruszyła i jest ok. Mam pytanie do kogoś, kto używa F-Secure, co tam należy wyłączyć, ewentualnie inaczej ustawić? Przeglądałam pomoc, ale jakoś nie widzę rozwiązania mojego problemu. Czekam na informację, w przeciwnym wypadku skłonna jestem pozbyć się tego wynalazku.

Ten antywirus jest beznadziejny ma multum procesów ogólnie do kitu wywal go lepiej i zainstaluj Avire lub avasta

To bardzo dobry antywirus, używam go od 3 lat, tylko jest dla ludzi myślących, zaznacz w ustawieniach zaawansowanych “zapobieganie włamaniom” opcję “alertuj o próbie włamania” i będziesz sama decydować, czy dany program może dalej działać czy nie.

Jeden z najlepszych programów Antywirusowych. Mam od 6 lat dwie jego edycje na 2 komputerach. Pogmeraj w ustawieniach, zapewne jest to opcja zapobiegania włamaniom. (mam F-secure Is 2009, a tu ustawia się trochę inaczej)

Właśnie korzystam z tego programu i nic podobnego u mnie nie występuje. Program śmiga u mnie na domyślnych ustawieniach. Może gryzie się u Ciebie z jakimś innym programem zabezpieczającym i stąd wynikają problemy.

Myślę, że należę do tych “myślących”, ale powoli szlag mnie trafia. Wczoraj siedziałam prawie do rana, a teraz przejrzałam wszystkie funkcje i pozmieniałam niektóre (jak np. skanowanie poczty wychodzącej), wszędzie zaznaczone jest “pytaj”, ale pomimo tego nadal blokuje płytki instalacyjne w napędzie. Jak wyłączę skanowanie w stanie rzeczywistym, jest ok. Nie mam siły i czasu na rozpracowywanie tego wszystkiego, poza tym mam chyba inne okno niż zbychdb , tj. chyba inną wersję programu. Na wszelki wypadek może ktoś ma namiary na deinstalator to tego AV, bo jestem świeżo po formacie, a wiem, że po deinstalacji tego właśnie AV mogą być problemy. Jeszcze czekam na odpowiedzi, trochę go szkoda, licencja jest na 3 m-ce, ale skłonna jestem się go pozbyć.

P.S. Przestudiowałam pomoc do programu, zgodnie z tym co znalazłam, dodałam do wykluczeń (skanowanie w czasie rzeczywistym) napęd i jest dziwnie, albo po kilkukrotnym klikaniu w ustawieniach jest ok, albo np. po restarcie kompa znów jest ten sam problem. Spróbuję napisać do pomocy, może mi coś wyjaśnią.

Tak wyglądają ikony .exe z płytki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/715 … 29b2a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec8 … 95adb.html

Miałem tego antywira, z tej samej gazetki i niestety beznadzieja. Znaczy się, wykrywanie wirusów jak najbardziej w porządku, jednak ten program tak zamulał mojego nienajnowszego kompa że tylko się pociąć, freeze`ująca się Opera przy starcie lub odtwarzaniu video pod nią, zwisy na amem przy kilku otwartych aplikacjach i kilka minut na czekanie aż odwiśnie. Szczerze nie chciało mi się szukać przyczyn, po prostu wywaliłem i na jego miejsce wrzuciłem 3 miesięcznego triala Kaspera. Te zamuły to prawdopodobnie jest ochrona wykonywalnych plików instalacyjnych, przed instalką antywirus sprawdza całą instalkę pod kątem nieporządanego syfu (podobnie ma Kaspersky i również zamula), więc musisz szukać podobnej funkcji w ustawieniach.

Dzwoniłam do supportu, podano mi namiary na deinstalator, przeinstalowałam program i jest identycznie. Ręce opadają. Szkoda, ale muszę go wywalić, bo nie dojdę do ładu. Nie wiem co zainstalować? Chyba Eset trial? W późniejszym czasie kupię jakiś program, żeby mieć św. spokój.

@ witek-pl , a skąd masz 3-miesięczny trial Kaspra? Jest w jakiejś gazetce? Na ogół wszystkie kupuję, ale nie zauważyłam.

he… to możę z triali Norton Internet Security 2009?? lub sam Norton Antivirus 09 są triale 15dniowe i kiedyś na tym portalu były 90dniowe może jeszcze gdzieś są…

P.S

bez kometów ze norton muli jak nie testowałeś nowego dziecka ;D

jest zbudowany całkiem od nowa i tym razem naprawde leciutki :smiley: