F-Secure Internet Security 2007 - cytuję: uszkodził komputer

Zainstalowałem F-Secure Internet Security 2007. Pare razy zabierał 100% procesora (Athlon 2 GHz, 1 GB RAM, Win XP) bez widocznej przyczyny - nie dało się pracować więc odłączyłem internet i wyłączyłem F-Secure. Potem wyłączyłem komputer i teraz nie mogę go włączyć - przez ułamek sekundy wyświetla się komunikat rozpoczynający się:

“Pojawia się problem i sys Win zostaje zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera…”

bardzo proszę o pomoc: raart@wp.pl gg:3207378

Będziemy pomagali na forum :slight_smile:

Sprawdź czy wchodzi do trybu awaryjnego.

wejdz w tryb awaryjny i odinstaluj F-Secure Internet Security 2007 o ile się da

wchodziłem i nie da się odinstalować

no to usuń go z auto startu i spróbuj wtedy odpalić kompa :wink:

Miałem ten sam problem. F-Secure jest ciężko usunąć. U mnie pomogł tylko format. Ten pakiet sie wżera w sysa. ;/

Miałem kiedyś to samo co ty z F-secure 2006.Wejdz w trybie awaryjnym i spróbuj cofnąć zmiany przez przywracanie systemu, w moim przypadku to zadziałało.

rozwiązanie przyszło przez przypadek - tylko włożyłem płytę z linuksem i system przestał się wyłączać a szkodnika mogłem odinstalować

dzięki wszystkim :slight_smile:

Część I - Przygotowywanie komputera do odinstalowania produktu F-Secure.

  1. Wyłącz komputer.

  2. Włącz komputer - jak zniknie ekran BIOS’u, wciskaj klawisz F8, pojawi się konsola odzyskiwania systemu.

  3. Wybierz “Tryb Awaryjny” (wybierz ten bez sieci)… ENTER

  4. Kliknij przycisk “Start” i wybierz przycisk “Uruchom”. Wpisz tam “MSCONFIG”. Zatwierdź.

  5. Otworzy się “Narzędzie Konfiguracji Systemu”. Wybierz w nim zakładkę “Uruchamianie” i - po pierwsze - przeglądnij sobie, które programy są na tej liście już odznaczone. Jeśli jakieś są, to spisz je sobie na kartce, bo widocznie Ty, lub ktoś, kto konserwował Ci kiedyś system odznaczył je, aby się nie uruchamiały i tak już musi być (chodzi o to, abyś potem, kiedy będziesz wszystko na tej liście przywracał do działania, pamiętał o tych wyjątkach). Jak już wszystko przejrzysz i ewentualnie zapiszesz, to odznacz wszystkie ładowane programy.

Uwaga 1.: Dlaczego w zakładce “Uruchamianie” wyłączać wszystko? - Tak będzie najszybciej i najlepiej - inaczej mógłbyś odznaczyć tylko wszystko co jest związane z F-Secure, ale jeśli nie chcesz aby uruchamiały się przy następnym starcie wszystkie bzdurne (z perspektywy naprawy Systemu) programy, jakie miałeś zainstalowane i ewentualnie zakłóciły proces odinstalowywania F-Secure, to lepiej niczego tam nie włączaj, po starcie uruchomi się z tej listy - tak czy siak - bodaj tylko “soundman.exe” (ale to nie zaszkodzi).

  1. Następnie w “Narzędziu Konfiguracji Systemu” wybierz zakładkę “Usługi” i odznacz tam tylko następujące usługi:…
  • usługa o nazwie FSGKHS

  • usługa o nazwie F-Secure Automatic Update Agent

  • usługa o nazwie F-Secure Anti-Virus Firewall Daemon

  • usługa o nazwie F-Secure Menagement Agent

Uwaga 1.: Pewnych usług - spośród wymienionych - możesz nie mieć, bo program antywirusowy mógł się do końca nie zainstalować (to tylko moje przypuszczenie - wcale nie musi tak być). Jeśli tak się stanie ignoruj taki fakt i idź dalej;

Uwaga 2.: Rozglądnij się też za innymi usługami zaczynającymi się od liter “FS…”, oraz wyrazu “F-Secure…” i - jak coś znajdziesz - to też to wyłącz - to dlatego, że - może - program antywirusowy zainstalował sobie coś jeszcze (to jest kolejne moje przypuszczenie, a jego wyjaśnienie jest takie, że ja nie instalowałem sobie opcji “Kontroli Rodzicielskiej” i nie jestem w stanie teraz powiedzieć, czy nie jest ona zawarta w kolejnej usłudze…)

  1. Potem naciśnij na przycisk “Zastosuj”, potem “OK”… No i zrestartuj komputer.

  2. Podczas restartu wyciągnij z komputera kabelek, którym komunikujesz się z Internetem (…to tak na wszelki wypadek - w końcu odłączyłeś program antywirusowy).

  3. Jak już się wszystko uruchomi, to wyłącz okno informujące cię, że włączyłeś komputer z selektywnie wybranymi programami i usługami, a najlepiej, to zaznacz opcję, żeby System Ci o tym więcej nie przypominał, oraz wyłącz “Narzędzie Konfiguracji Systemu”, jak tylko się pojawi - ale nie na dole, klikając “OK”, tylko kliknij przycisk zamykania “X” w górnym prawym rogu - jeśli tak nie postąpisz, system poprosi Cię o ponowny restart. Zignoruj to i zakończ bez ponownego uruchamiania, bądź zamknij ten komunikat. Teraz wejdź do “Panelu Sterowania”, dalej - wiesz - "Dodaj/Usuń Programy, no i odinstaluj “Drania F-Secure”.

Uwaga 1.: Jeśli F-Secure,a tam nie będzie, to poszukaj pliku “Uninstal.exe” w folderze “Program Files/F-Secure”, czy też w innym folderze, gdzie F-Secure’a zainstalowałeś… Jeśli i tam nie znajdziesz pliku “Uninstal.exe”, to… ignoruj taki fakt - dopóki masz powyłączane usługi związane z tym produktem i programy uruchamiające się przy starcie Systemu powiązane z tym produktem, to zawał systemowi nie będzie groził. Włączysz po prostu wszystko inne oprócz tego - o czym dowiesz się w z “części II” tej instrukcji - … i też będzie dobrze.

  1. Teraz - a) jeśli produkt się odinstaluje, to prawdopodobnie zostaniesz poproszony o zrestartowanie komputera. Zrób to nawet jeśli nie zostaniesz o to poproszony - po ponownym uruchomieniu będziesz miał nadal powyłączane wszystkie programy, które odznaczyłeś w “Narzędziu Konfiguracji Systemu”, a wyłączonych usług i programów uruchamianych przy starcie systemu powiązanych z produktem “F-Secure” powinno tam już nie być. Jeśli będą, to pozostawisz je potem również wyłączone (odznaczone); b) Jeśli produkt się nie odinstaluje, lub nie znajdziesz programu “Uninstal.exe” (jak to napisałem wyżej), to również zrestartuj komputer.

Część II - Włączanie wszystkiego po odinstalowaniu “F-Secure”, bądź po nieudanym odinstalowaniu…

    1. Wyłącz komputer.
  1. Włącz komputer - jak zniknie ekran BIOS’u, wciskaj klawisz F8, pojawi się konsola odzyskiwania systemu.

  2. Wybierz “Tryb Awaryjny” (wybierz ten bez sieci)… ENTER

  3. Kliknij przycisk “Start” i wybierz przycisk “Uruchom”. Wpisz tam “MSCONFIG”. Zatwierdź.

  4. Otworzy się “Narzędzie Konfiguracji Systemu”. Wybierz w nim zakładkę “Uruchamianie” i zaznacz wszystkie ładowane programy, ale poza dwoma wyjątkami:

a) jeśli podczas wyłączania (odznaczania) wszystkich tych programów, co miało miejsce na początku całej tej instrukcji, spostrzegłeś, że jakieś programy były już wtedy wyłączone z uruchamiania przy starcie, to ich teraz też nie włączaj (masz chyba kartkę, na której je zapisałeś, jak radziłem na początku? Użyj jej)… Chyba że wiesz co robisz…

b) Jeśli spostrzeżesz, że jest tam nadal coś od F-Secure’a, to też tego nie włączaj. Jeśli nie udało Ci się F-Secure’a odinstalować, to pewnikiem, coś tam będzie - wtedy to normalne. Jeśli zaś odinstalowałeś go, i pomimo tego coś tam pozostało, to już jest chore - jak niejedna rzecz w Windowsie… - po prostu ignoruj ten fakt. Windows czasami nie usuwa tych wpisów, jak program jest odinstalowany, to - nawet włączone - są one niegroźne, ale lepiej je wyłączyć, a później oczyścić Rejestr Windows, jakimś programem do oczyszczania - powinno pomóc. O tym powiem dalej.

  1. Wyłącz komputer.

  2. Włącz komputer - jak zniknie ekran BIOS’u, wciskaj klawisz F8, pojawi się konsola odzyskiwania systemu.

  3. Wybierz “Tryb Awaryjny” (wybierz ten bez sieci)… ENTER

  4. Kliknij przycisk “Start” i wybierz przycisk “Uruchom”. Wpisz tam “MSCONFIG”. Zatwierdź.

  5. Otworzy się “Narzędzie Konfiguracji Systemu”. Wybierz w nim zakładkę “Uruchamianie” i - po pierwsze - przeglądnij sobie, które programy są na tej liście już odznaczone. Jeśli jakieś są, to spisz je sobie na kartce, bo widocznie Ty, lub ktoś, kto konserwował Ci kiedyś system odznaczył je, aby się nie uruchamiały i tak już musi być (chodzi o to, abyś potem, kiedy będziesz wszystko na tej liście przywracał do działania, pamiętał o tych wyjątkach). Jak już wszystko przejrzysz i ewentualnie zapiszesz, to odznacz wszystkie ładowane programy.

Uwaga 1.: Dlaczego w zakładce “Uruchamianie” wyłączać wszystko? - Tak będzie najszybciej i najlepiej - inaczej mógłbyś odznaczyć tylko wszystko co jest związane z F-Secure, ale jeśli nie chcesz aby uruchamiały się przy następnym starcie wszystkie bzdurne (z perspektywy naprawy Systemu) programy, jakie miałeś zainstalowane i ewentualnie zakłóciły proces odinstalowywania F-Secure, to lepiej niczego tam nie włączaj, po starcie uruchomi się z tej listy - tak czy siak - bodaj tylko “soundman.exe” (ale to nie zaszkodzi).

  1. Następnie w “Narzędziu Konfiguracji Systemu” wybierz zakładkę “Usługi” i przeglądnij ją jeśli znajdziesz tam jakiekolwiek wpisy z następujących:
  • usługa o nazwie FSGKHS

  • usługa o nazwie F-Secure Automatic Update Agent

  • usługa o nazwie F-Secure Anti-Virus Firewall Daemon

  • usługa o nazwie F-Secure Menagement Agent

… to też ich nie włączaj (jeśli F-Secure prawidłowo się odinstalował, to powinno tam ich nie być)

Uwaga 1.: Jeśli F-Secure nie odinstalował się wcale, bądź poprawnie, to - oczywiście te usługi pozostaną, ale pamiętaj, że pewnych usług - spośród wymienionych - możesz nie mieć, bo program antywirusowy - kiedy go instalowałeś - mógł się do końca nie zainstalować (to tylko moje przypuszczenie - wcale nie musi tak być). Jeśli tak się stanie ignoruj taki fakt, nie zaznaczaj jakiejkolwiek z wyżej wymienionych usług - tak czy siak - i idź dalej;

Uwaga 2.: Rozglądnij się też za innymi usługami zaczynającymi się od liter “FS…”, oraz wyrazu “F-Secure…” i - jak coś znajdziesz - to też je wyłącz - to dlatego, że - może - program antywirusowy, podczas pierwotnej instalacji zainstalował sobie coś jeszcze (to jest kolejne moje przypuszczenie, a jego wyjaśnienie jest takie, że ja nie instalowałem sobie opcji “Kontroli Rodzicielskiej” i nie jestem w stanie teraz powiedzieć, czy nie może ona być zawarta w kolejnej usłudze…). Powtarzam - jeśli F-Secure odinstalował się poprawnie powinno tam nie być niczego z nim związanego, ale sprawdź to na własne oczy.

  1. Potem naciśnij na przycisk “Zastosuj”, potem “OK”… No i zrestartuj komputer.

  2. Podczas restartu nie wkładaj do komputera kabelka, za pomocą którego komunikujesz się z Internetem - w końcu odłączyłeś program antywirusowy. Zrób lepiej tak: Leć do kolegi, ściągnij od niego innego antywirusa, na przykład z Dobrychprogramów, i zainstaluj u siebie.

  3. Jeśli Twój F-Secure nie odinstalował się poprawnie, albo wcale, to ściągnij od kolegi również jakiś program do odinstalowania, np. “Add/Remove Plus! 5.1” z Dobrychprogramów, albo “Advanced Uninstaller PRO” z witryny http://www.innovative-sol.com… i spróbuj nimi go odinstalować, jeszcze zanim wgrasz antywirusa. Zanim go wgrasz możesz jeszcze wyczyścić rejestr z błędnych wpisów, używając np. dobrego RegCleaner’a 4.3 z Dobrychprogramów. Zrób to po próbie odinstalowania za pomocą tych programów, które wymieniłem powyżej. (Dla RegCleaner’a 4.3 kliknij w nim “Narzędzia”, dalej “Czyszczenie rejestru”, dalej “Wykonaj wszystkie wyżej wymienione”, a potem - po zakończonym skanowaniu - na górze wybierz “Wybierz”, dalej “Wszystkie”, dalej “Usuń zaznaczone”, no i “Zakończ”. Zrestartuj “kompa”.

  4. Podaję jeszcze raz kolejność instalowania i używania programów po nieudanym odinstalowaniu F-Secura:

a). Program(y) do usuwania programów,

b). Program(y) do czyszczenia rejestru,

c). Instalacja innego “antywirusa”.

… i restarty pomiędzy tym:)

Bywaj - Nara

PS. Jeśli instalując F-Secure, wybrałeś instalacje tego produktu z modułem kontroli rodzicielskiej, a później nie udało Ci się F-Secure’a odinstalować należycie, to może się zdarzyć, że nie będzie Ci działał Internet, ponieważ w łańcuchu LSP prowadzącym do komunikacji z WinSock’iem jest wciąż wpleciony moduł F-Secure’a pośredniczący w komunikacji z Internetem. Nawet gdy instalowałeś F-Secure’a bez kontroli rodzicielskiej, niemożność połączenia się z siecią rozległą istnieje. Aby to zmienić będziesz potrzebował aplikacji, która potrafi przywrócić WinSocka do stanu pierwotnego. Ale najpierw musisz odinstalować jakiekolwiek zainstalowane dodatkowe oprogramowanie, które umożliwia Ci komunikacje z Internetem, jak program do zarządzania proxy, do tunelingu (przykład Steganos Anonym Pro, JAP i inne, mniej lub bardziej zaawansowane), modem szerokopasmowy (Neostrada, Netia) i programy używane przez niego do komunikacji z Internetem, firewall inny niż Windows’owski, etc… Nie musisz odinstalowywać przeglądarek internetowych, tylko w ich ustawieniach zmienić łączenie się z internetem na połączenie bezpośrednie, jeśli miałeś ustawione przez jakichś pośredników (proxy). Jeśli używałeś modemu telefonicznego, to również go odinstaluj a z nim ewentualnie dodatkowy program, który łączył się przez niego - jeśli taki miałeś. Tylko jeśli do komunikacji z Internetem używasz LAN’u i Ethernetu i nie masz, lub nie potrzebujesz żadnych innych programów do komunikacji, to jesteś farciarzem - nic nie musisz odinstalowywać, a po przywróceniu WinSocka do połączenia będą dzielić Cię sekundy. Wszystkie inne wymienione wyżej urządzenia i programy po przywróceniu WinSocka będziesz musiał zainstalować od początku na własną rękę : )… (Jeśli spróbujesz przywracać coś bez deinstalacji tych programów i urządzeń, nie gwarantuję, że uda się naprawić połączenie).

Samego WinSocka przywrócisz programem np. z tej witryny: http://www.snapfiles.com/get/winsockxpfix.html. Program nazywa się “winsockxpfix” więc możesz pobrać z innej witryny - jeśli wolisz… Ale uważaj - jest na wielu zawirusowanych stronach. Ja do sprawdzenia, która strona jest dobra używam siteadvisora zainstalowanego pod Firefoxem - szukam w googlach programu i dostaje wykaz stron z wynikami skanowania. (masz tu link: http://www.siteadvisor.com/). Winsockxpfix pobierz od kolegi. Działa nieodwracalnie, jeśli nie wykonasz kopii rejestru. Nic nie trzeba ustawiać. Po naciśnięciu przycisku “Fix” od razu, bez ostrzeżenia zaczyna wszystko przywracać. Baw się dobrze!!

Pozdrawiam!

kurtvonnegut

Podaj źródło jeżeli to nie twoja porada

Pozdrawiam Gutek2222

Ło matko, to już łatwiej postawić sysa od nowa

kurtvonnegut to porada Twojego autorstwa ??