Fabryczna partycja z dysków cd?

Kupiłem laptopa bez systemu .Udało mi się kupic oryginalne cd /4 szt w kpl/ recovery do tego laptopa. i tu mam pytanie - czy  z tych cd utworzę  sobie taki stan laptopa jakbym kupił z zainstalowanym systemem tzn. z partycja ukrytą recovery itp?Pozdrawiam!

Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od laptopa i płytek. Z ciekawości, czemu Ci tak zależy na partycji recovery? Przecież to tylko strata miejsca na dysku.

Kupiłeś same płytki czy licencje też? Bo same płytki, jeśli do tego laptopa nie była przypisana licencja nie spowodują ze system który zainstalujesz będzie legalny.

Oczywiście licencja też jest.Wszystko jest legalnie.Laptop to Lenovo G580.

Nie. Ale możesz zainstalować z płytek. Zainstalować program recovery do tego laptopa - np lenovo ma onekey recovery. Utworzyć partycję - tylko musisz znać jaka ma być nazwa. Zrobić obraz tym programem. Przegrać pliki na tą patrycję.Zmienić jej flagę na 7 i tyle.

Ale po co Ci to. W systemie Win 8,8.1 i 10 w historii plików masz możliwość utworzenia obrazu systemu - partycji i w razie awarii przywróceniu sektora po sektorze.

O co chodzi z tą flagą na 7 bo nie kumam!

Dałem sobie spokój z tą opcją z dysków cd i zainstalowałem AOMEI One Key Recovery i już mam partycję odzyskiwania.Tylko po włączeniu lapka pokazuje mi się opcja " Press F11 aby uruchomić OKR a następnie mam dwie opcje uruchamiania Windowsa i jak nic nie robię to sie uruchamia normalnie.Jak zrobić aby nie było takiej opcji?

Lepiej to zostaw. Jeśli Ci padnie system, a wyłączysz opcje odzyskiwania (o ile się uda wyłączyć), to nie będziesz w stanie przeprowadzić odzyskiwania systemu z płyt. Czyli czeka Cię format.

do Rencista

Każda partycja ma ustawiona flagę. Np 07 jest ukryta itd. Musiał byś o tym poczytać. Jak masz np. kupiony komp i masz partycję recovery to nie zobaczysz co tam jest. Musisz zmienić flagę na 12 i wtedy ci się odkryje . Można to robić programikiem PTEDIT32

 

Przy okazji aby nie rozwijać nowego tematu; Wyzerowałem dysk od laptopa / nie ten co mam w laptopie/ tylko drugi i podłączyłem do laptopa porzez adapter i jest coś dziwnego na tym podłączonym dysku - Chroniona partycja GPT i nic z nią nie mogę zrobic bo wszystkie opcje są wycieniowane.a chciałbym ją usunąć i zrobić sobie z tego dysku jako zapasowy.

https://en.wikipedia.org/wiki/EFI_System_partition

Albo jest to właśnie partycja recovery.

Trudno powiedzieć czy to recovery bo nie mogę jej otworzyć.Jak jednak włożę ten dysk do laptopa/.Oczywiście po wyjęciu właściwego dysku z laptopa./ to w biosie jest wykrywany a w folderze komputer nie ma go.

Przeczytałeś zawartość z linku?

 

Wybacz kolego ale mam już 66 lat i angielski to dla mnie nie ten czas. Udało mi się podglądnąć tą partycję i okazuje sie ,że jest to recovery / UEFI i.t.p/ ale niestety nie chce startowac.Pozdrawiam!