Fabryczna partycja z dysków cd?

(rencista) #1

Kupiłem laptopa bez systemu .Udało mi się kupic oryginalne cd /4 szt w kpl/ recovery do tego laptopa. i tu mam pytanie - czy  z tych cd utworzę  sobie taki stan laptopa jakbym kupił z zainstalowanym systemem tzn. z partycja ukrytą recovery itp?Pozdrawiam!

(bachus) #2

Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od laptopa i płytek. Z ciekawości, czemu Ci tak zależy na partycji recovery? Przecież to tylko strata miejsca na dysku.

(Cedar) #3

Kupiłeś same płytki czy licencje też? Bo same płytki, jeśli do tego laptopa nie była przypisana licencja nie spowodują ze system który zainstalujesz będzie legalny.

(rencista) #4

Oczywiście licencja też jest.Wszystko jest legalnie.Laptop to Lenovo G580.

(darek0107) #5

Nie. Ale możesz zainstalować z płytek. Zainstalować program recovery do tego laptopa - np lenovo ma onekey recovery. Utworzyć partycję - tylko musisz znać jaka ma być nazwa. Zrobić obraz tym programem. Przegrać pliki na tą patrycję.Zmienić jej flagę na 7 i tyle.

Ale po co Ci to. W systemie Win 8,8.1 i 10 w historii plików masz możliwość utworzenia obrazu systemu - partycji i w razie awarii przywróceniu sektora po sektorze.

(rencista) #6

O co chodzi z tą flagą na 7 bo nie kumam!

(rencista) #7

Dałem sobie spokój z tą opcją z dysków cd i zainstalowałem AOMEI One Key Recovery i już mam partycję odzyskiwania.Tylko po włączeniu lapka pokazuje mi się opcja " Press F11 aby uruchomić OKR a następnie mam dwie opcje uruchamiania Windowsa i jak nic nie robię to sie uruchamia normalnie.Jak zrobić aby nie było takiej opcji?

(Kuba Zahradnik) #8

Lepiej to zostaw. Jeśli Ci padnie system, a wyłączysz opcje odzyskiwania (o ile się uda wyłączyć), to nie będziesz w stanie przeprowadzić odzyskiwania systemu z płyt. Czyli czeka Cię format.

(darek0107) #9

do Rencista

Każda partycja ma ustawiona flagę. Np 07 jest ukryta itd. Musiał byś o tym poczytać. Jak masz np. kupiony komp i masz partycję recovery to nie zobaczysz co tam jest. Musisz zmienić flagę na 12 i wtedy ci się odkryje . Można to robić programikiem PTEDIT32

(rencista) #10

Przy okazji aby nie rozwijać nowego tematu; Wyzerowałem dysk od laptopa / nie ten co mam w laptopie/ tylko drugi i podłączyłem do laptopa porzez adapter i jest coś dziwnego na tym podłączonym dysku - Chroniona partycja GPT i nic z nią nie mogę zrobic bo wszystkie opcje są wycieniowane.a chciałbym ją usunąć i zrobić sobie z tego dysku jako zapasowy.

(MacGregor) #11

https://en.wikipedia.org/wiki/EFI_System_partition

Albo jest to właśnie partycja recovery.

(rencista) #12

Trudno powiedzieć czy to recovery bo nie mogę jej otworzyć.Jak jednak włożę ten dysk do laptopa/.Oczywiście po wyjęciu właściwego dysku z laptopa./ to w biosie jest wykrywany a w folderze komputer nie ma go.

(MacGregor) #13

Przeczytałeś zawartość z linku?

(rencista) #14

Wybacz kolego ale mam już 66 lat i angielski to dla mnie nie ten czas. Udało mi się podglądnąć tą partycję i okazuje sie ,że jest to recovery / UEFI i.t.p/ ale niestety nie chce startowac.Pozdrawiam!