Fabrycznie wgrany system, a czysta instalacja

Witam,

Wraz z Asusem (laptop) zakupiłem licencję na Windows 8. Oczywiście tapeta asusa, sterowniki wgrane oraz inne “bajery” od ASUSa.

Pytanie, czy jeśli wgram na czysto z płyty Windowsa 8 (tzn zupełny reinstall) to coś stracę. Klucz sam instalator przeczyta z BIOSa. Licencji więc nie tracę. Ale czy w ten sposób można pozbawić mnie gwarancji na laptopa?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że partycję Recorvery stracę, ale jestem w stanie to przeżyć w końcu mam płyte, z WIndowsa, z której wrazie awarii też się uratuję.

Czy warto wgrać czystego Windowsa Waszym zdaniem ?

Czy nie stracę gwarancji na samego laptopa?

Nie stracisz, gwarancja jest na hardware (sprzęt) nie oprogramowanie.

Według mnie tak, pozbędziesz się śmieci od producenta.

Jeśli to płyta oem dostarczona razem z laptopem to prawdopodobnie zainstaluje ci te wszystkie bajery od asusa na nowo automatycznie i nie będziesz miał wyboru.

Nie bardzo wiem co to ma wspólnego z działem Hardware, Sterowniki. Przenoszę a na przyszłość proszę o przeczytanie opisów działów przed założeniem tematu.

ok, nie wiedziałem w jakim dziale to dać.

A wracając do tematu:

Pojawia się co każde włączenie komunikat z prośbą o rejestrację (od ASUSa). Czy ja musze to robić - rejestrować? Czy jest to niezbędne do gwarancji ?

Po wgraniu czystego systemu i porobieniu podstawowych ustawień oraz ewentualnie dograniu podstawowych programów możesz zrobić backup partycji systemowej programem na przykład:

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Backup-Recovery,Program,Windows,15537.html

Możesz też (jak chcesz) zrobić backup obecnie zainstalowanego Windowsa w/w programem lub podobnym.

OK, a co odnośnie tej rejestracji ? Jest niezbędna do gwarancji ?